pol
Українська
русский

Straszne i przerażające historie: horrory, które przestraszą każdego

Марина Грамович

Najlepsze horrory 2016-2017
Wybór horrorów. Źródło: Zrzut ekranu z oficjalnego zwiastuna

UAportal przygotował wybór pięciu horrorów z lat 2016-2017. Od thrillerów psychologicznych po przerażający horror – te filmy to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów horrorów.

"Podział"

Ocena na IMDb: 7,3/10

Gatunek: Dramat, horror, thriller

Kraj producenta: USA

Czas trwania: 117 minut

Rok: 2016

Producent wykonawczy: Jason Blum

W Splicie trzy dziewczyny zostają uwięzione przez mężczyznę z dysocjacyjnym zaburzeniem tożsamości, który ma wiele osobowości, z których każda jest bardziej niebezpieczna od poprzedniej. Zdesperowani, chcąc uciec, odkrywają przerażające sekrety rozdwojonego umysłu porywacza.

"Pułapka"

Ocena na IMDb: 7,7/10

Gatunek: Horror, tajemnica, thriller

Kraj producenta: USA

Czas trwania: 104 minuty

Rok: 2017

Producent wykonawczy: Jason Blum

Film „Pułapka" opowiada historię młodego Afroamerykanina, który odwiedza rodzinną posiadłość swojej dziewczyny, ale wpada na złowieszczy spisek, który naraża jego życie na niebezpieczeństwo. Radząc sobie z wrogością rasową i serią niepokojących wydarzeń, musi znaleźć sposób na ucieczkę, zanim będzie za późno.

"It"

Ocena na IMDb: 7,3/10

Gatunek: Dramat, horror

Kraj producenta: USA

Czas trwania: 135 minut

Rok: 2017

Producent wykonawczy: Roy Lee

Film opowiada o grupie siedmiorga dzieci terroryzowanych przez klauna Pennywise, starożytne, zmiennokształtne zło, które budzi się co 27 lat, by żerować na dziecięcych lękach. Stawiając czoła własnym demonom, łączą ich ścisłe więzy, aby stawić czoła złowrogiej sile i położyć kres jej terrorowi.

Przeczytaj także: Podróże przez kosmos i magia: filmy przygodowe, które trzeba zobaczyć

"Życie"

Ocena na IMDb: 6,6/10

Gatunek: Horror, fantasy, thriller

Kraj producenta: USA

Czas trwania: 103 minuty

Rok: 2017

Producent wykonawczy: David Ellison

„Life" opowiada historię grupy astronautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, którzy odkrywają szybko rozwijający się organizm pozaziemski, który zagraża ich życiu. Kiedy ich misja kosmiczna zamienia się w walkę o przetrwanie, muszą znaleźć sposób, aby powstrzymać stworzenie przed dotarciem na Ziemię i zniszczeniem ludzkości.

„Wewnętrzny demon"

Ocena na IMDb: 6,8/10

Gatunek: Horror, tajemnica, thriller

Kraj producenta: Wielka Brytania

Czas trwania: 99 minut

Rok: 2016

Producent wykonawczy: Fred Berger

Film „W środku demona" opowiada historię dwóch biegłych medycyny sądowej, ojca i syna, którzy otrzymują do badania nierozpoznawalne kobiece ciało. W miarę zagłębiania się w sprawę znajdują coraz dziwniejsze i szokujące dowody wskazujące na obecność sił nadprzyrodzonych. Mając niewiele czasu, muszą rozwikłać tajemnicę Jane Doe, aby uchronić się przed podobnym losem.

Przypomnijmy, że wcześniej rozmawialiśmy o filmach akcji, które podbiły widzów na całym świecie. W szczególności filmy te utorowały drogę przyszłości temu gatunkowi.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie !