pol
Українська
русский

Jak usunąć uporczywą plamę z obrusu: 5 skutecznych wskazówek

Марина Грамович

Jak usunąć uporczywą plamę z obrusu: 5 skutecznych wskazówek
Skuteczne metody usuwania uporczywych plam z obrusów. Źródło: Pexels

Jeśli chodzi o uporczywe plamy na obrusach, istnieje wiele skutecznych metod, które mogą pomóc w ich usunięciu. UAportal podpowiedział, co należy zrobić, aby osiągnąć doskonały wynik.

Używanie octu i sody oczyszczonej

Jeśli chodzi o usuwanie uporczywych plam z obrusów, jedną ze skutecznych metod jest użycie połączenia octu i sody oczyszczonej. Zmieszaj w butelce ze sprayem równe części octu i wody, następnie posyp plamę sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka minut. Następnie delikatnie przetrzyj zanieczyszczony obszar czystą szmatką lub gąbką.

Środki oparte na tlenie

Inną metodą usuwania uporczywych plam z obrusu jest użycie środków czyszczących na bazie tlenu. Produkty te zostały specjalnie zaprojektowane, aby rozbijać trudne plamy, co ułatwia ich usunięcie z tkaniny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu, wstępnie oczyścić zabrudzony obszar, a następnie wyprać obrus w zwykły sposób.

Przeczytaj także: Jak usunąć plamy po farbie do włosów z ubrań: porady

Używanie soku z cytryny

Nasycenie zabrudzonego miejsca sokiem z cytryny, a następnie wystawienie obrusu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może pomóc w rozbiciu i usunięciu plamy. Po kilku godzinach obrus należy spłukać zimną wodą i wyprać jak zwykle.

Moczenie w zimnej wodzie

W niektórych przypadkach pomocne może być po prostu namoczenie zabrudzonego obrusu w zimnej wodzie. W przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń można dodać niewielką ilość łagodnego detergentu.

Profesjonalne sprzątanie

Jeśli wszystko inne zawiedzie, a plama nadal będzie się utrzymywać, rozważ oddanie obrusu profesjonalnej firmie sprzątającej. Mają dostęp do specjalistycznego sprzętu i środków czyszczących, które poradzą sobie z nawet najtrudniejszymi plamami.

Przypomnijmy, że powiedzieliśmy już jak prawidłowo prać kołnierz i mankiety, aby wyglądały idealnie.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie - zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie !