pol
Українська
русский

Wybierz się w niezapomnianą podróż z filmami przygodowymi: wybór najlepszych

Владислав Москаленко

Najlepsze filmy przygodowe 2015-2018
Najlepsze filmy przygodowe 2015-2018

Odkryj świat przygód dzięki niezwykłym filmom z lat 2015-2018. UAportal przeniesie Cię z prehistorycznych światów na zdradliwą pustynię, te filmy dostarczą Ci ekscytujących wrażeń, które nie pozwolą Ci się nudzić.

„Świat Jurajski"

Ocena na IMDB: 7,0/10

Gatunek: Akcja, przygoda, fantasy

Kraj producenta: USA

Czas trwania: 124 minuty

Rok produkcji: 2015

Producent wykonawczy: Colin Trevorrow

Akcja Jurassic World rozgrywa się na terenie parku tematycznego dinozaurów zbudowanego na pozostałościach pierwotnego Parku Jurajskiego. Kiedy popularność parku zaczyna spadać, powstaje nowa atrakcja – Indominus Rex, genetycznie zmodyfikowany dinozaur o szalonych zdolnościach. Kiedy ucieka i sieje spustoszenie na wyspie, pracownicy parku muszą walczyć z drapieżnikiem i dbać o bezpieczeństwo odwiedzających.

„Legenda Hugh Glassa"

Ocena na IMDB: 8,0/10

Gatunek: Przygodowy, biograficzny, dramat

Kraj producenta: USA, Hongkong, Tajwan

Czas trwania: 156 minut

Rok produkcji: 2015

Producent wykonawczy: Alejandro González Iñárritu

Film „Legenda o Hugh Glassie" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i opowiada historię Hugh Glassa, łowcy futer w latach dwudziestych XIX wieku na amerykańskiej granicy. Po brutalnym ataku niedźwiedzia, w wyniku którego zostaje ciężko ranny, Glass zostaje zdradzony przez innych myśliwych i pozostawiony na śmierć. Przepełniony pragnieniem zemsty i niezachwianą wolą przetrwania, Glassa podróżuje przez dzicz, pokonując ekstremalne warunki i wrogie spotkania z plemionami indiańskimi.

"Budzenie"

Ocena na IMDB: 7,0/10

Gatunek: Przygoda, dramat, melodramat, romans

Kraj producenta: USA, Australia

Czas trwania: 116 minut

Rok produkcji: 2016

Główny producent: Morten Tyldum

Wydarzenia z filmu „Przebudzenie" rozgrywają się na pokładzie statku kosmicznego „Avalon", który przewozi tysiące ludzi w stanie głębokiego snu na nową planetę. Kiedy dwójka pasażerów, Jim i Aurora, budzi się przedwcześnie 90 lat przed planowanym przybyciem, zostają sami na statku. Podczas nawiązywania więzi i korzystania z luksusowych udogodnień ich romans przybiera dramatyczny obrót, gdy odkrywają zagrażającą życiu awarię, która może zagrozić życiu wszystkich osób na pokładzie.

Przeczytaj także: Możesz obejrzeć w jeden dzień: najciekawszy serial z wysoką oceną

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"

Ocena na IMDB: 6,6/10

Gatunek: Akcja, przygoda, fantasy

Kraj producenta: USA, Australia

Czas trwania: 129 minut

Rok produkcji: 2017

Główny producent: Joachim Rönning, Espen Sandberg

W Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara Kapitan Jack Sparrow powraca, by stawić czoła swoim najgroźniejszym przeciwnikom, Kapitanowi Salazarowi i jego legionowi widmowych marynarzy, którzy uciekli z Diabelskiego Trójkąta i zamierzają zabić wszystkich piratów na morzu. Razem z Henrym Turnerem i Kariną Smith, młodym astronomem i błyskotliwą kobietą oskarżoną o czary, Jack wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć Trójząb Posejdona, potężny artefakt zapewniający kontrolę nad morzami.

„Aquaman"

Ocena na IMDB: 6,9/10

Gatunek: Akcja, przygoda, fantasy

Kraj producenta: USA, Australia

Czas trwania: 143 minuty

Rok produkcji: 2018

Producent wykonawczy: James Wan

Aquaman opowiada historię pochodzenia Arthura Curry'ego, pół-człowieka, pół-Atlantydy uwięzionego pomiędzy dwoma światami. Jako prawdziwy spadkobierca podwodnego królestwa Atlantydy, Artur musi stawić czoła swemu przeznaczeniu i zasiąść na tronie, aby zjednoczyć podzielony lud. Wraz z Merą, zaciętą wojowniczką z Atlantydy, Artur wyrusza w podróż pełną mitycznych stworzeń, zapierających dech w piersiach podwodnych krajobrazów i zapierających dech w piersiach bitew.

Przypomnijmy, że udostępniliśmy wybór horrorów, które przestraszą każdego.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!