pol
Українська
русский

Muchy znikną z Twojego domu: przydadzą się trzy proste lifehacki

Анастасия Крыщук

Muchy znikną z Twojego domu: przydadzą się trzy proste lifehacki
Jak zrobić pułapkę na muchy własnymi rękami. Źródło: freepik

W ciepłym sezonie owady stają się bardziej aktywne i mogą stać się źródłem dyskomfortu w domu. Często środki kupowane w sklepie są nieskuteczne, dlatego wykonanie domowych pułapek z improwizowanych środków jest doskonałą alternatywą do zwalczania nieproszonych gości.

Aby pozbyć się much w domu, możesz skorzystać z domowych pułapek wykonanych z tego, co zwykle jest pod ręką. Metody te zostały udostępnione ekspresowo.

Pułapka z octem

Aby stworzyć skuteczną pułapkę na muchy, weź dwie łyżki naturalnego octu jabłkowego, dodaj łyżkę cukru, napełnij miskę do połowy ciepłą wodą i dodaj kroplę płynnego detergentu. Delikatnie wymieszaj składniki. Umieść miskę w miejscu, w którym zauważyłeś muchy. Przyciągnie ich słodki aromat, ale wtedy umrą w roztworze.

Przeczytaj także: Jak pozbyć się muszek owocowych w domu za pomocą miodu

Metoda ze świecą

Zapal świeczkę i umieść ją na środku talerza, dodaj odrobinę wody na brzegach. Wyłącz światła i poczekaj. Muchy będą gromadzić się do światła, ale nie będą mogły się wydostać.

Pułapka na muszki owocowe

Weź świeże owoce, włóż je do głębokiej miski i przykryj folią spożywczą, robiąc w nich kilka małych dziurek. Umieść tę konstrukcję w pomieszczeniu, w którym często pojawiają się muszki owocowe. Aromat owocowy przyciągnie muchy do środka, ale film je odstraszy.

Przypomnijmy, że wcześniej UAportal podpowiadał, jak pozbyć się much niemal za darmo, bez użycia środków chemicznych.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!