pol
Українська
русский
English

Jak usunąć plamy z podkładu: 3 skuteczne sposoby

Владислав Москаленко

Jak usunąć plamy z toneru
Jak usunąć plamy z toneru. Źródło: pixabay.com

Wykonywanie makijażu to codzienność dziewcząt. Czasami można przypadkowo posmarować bluzkę tonalnym kremem, którego nie tak łatwo zmyć. UAportal opowie Ci o skutecznych sposobach na pozbycie się niechcianych plam.

Płyn do demakijażu

Jednym ze sposobów usunięcia plam z podkładu jest użycie płynu do demakijażu. Nanieś płyn micelarny na bawełnianą gąbkę i delikatnie osusz tkaninę, nie pocierając. Powtarzaj tę czynność, aż plama zniknie, a następnie spłucz pozostałości zimną wodą.

Przeczytaj także: Jak prać rzeczy z plam szminki: metody ludowe

Ocet

Na uporczywe plamy podkładowe można przygotować roztwór białego octu i wody w proporcji 1:1. Namocz ubrania w roztworze na 30 minut. Tkaninę należy wypłukać pod zimną wodą, a w razie potrzeby proces można powtórzyć, a następnie wyprać w celu usunięcia zapachu octu.

Alkohol medyczny

W przypadku bardziej uporczywych plam podkładowych skuteczny będzie alkohol medyczny. Niewielką ilość płynu nałóż na bawełnianą gąbkę i delikatnie wetrzyj zanieczyszczony obszar. Następnie umyj jak zwykle.

Dla przypomnienia podpowiadaliśmy, jak łatwo usunąć plamy po jagodach z ubrań.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie !