Archeolodzy odkryli w Wielkiej Brytanii pozostałości obiadu sprzed 2850 lat (zdjęcie)
Niedawno naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge dokonali niesamowitego odkrycia. Znaleźli pozostałości obiadu sprzed 2850 lat, którego początki sięgają epoki brązu.
Odkrycia dokonano w Must Farm, starożytnej osadzie z epoki brązu niedaleko Peterborough w Anglii. Miejsce to jest już znane jako „brytyjskie Pompeje" ze względu na wyjątkowy stan zachowania artefaktów – pisze CNN.
Może Cię zainteresować: W Niemczech odkryto 1700-letni rzymski fort chroniący przed barbarzyńcami (zdjęcie)
Wśród znalezisk archeologów: łyżka wrzucona do miski z niezjedzoną owsianką. Drewniane wiadra, z których jedno służyło jako prowizoryczna deska do krojenia. Ceramika, w tym garnek z papkowatą mieszanką mąki pszennej i tłuszczu zwierzęcego. Drewniana szpatułka służąca do mieszania potraw.
Archeolodzy zauważyli: znalezisko to daje nam niepowtarzalną okazję przyjrzenia się życiu ludzi epoki brązu i świadczy o diecie ludzi epoki brązu.
W szczególności naukowcy odkryli, że pozostałością na talerzu była owsianka z mąki pszennej i tłuszczu zwierzęcego. W starożytności ludzie używali drewnianych wiader, ceramicznych garnków i łyżek.
Przypomnijmy, że archeolodzy odnaleźli w Pompejach plac budowy z czasów starożytnego Rzymu.
Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!