pol
Українська
русский

Jak łatwo pozbyć się kurzu: proste i skuteczne wskazówki dla Twojego domu

Владислав Москаленко

Praktyczne metody i środki zapobiegawcze dla czystego domu
Sposoby na walkę z kurzem w domu. Źródło: www.pexels.com

Oczyszczenie domu z kurzu jest ważne dla stworzenia zdrowej i wygodnej przestrzeni życiowej. UAportal przygotował uniwersalne wskazówki i metody skutecznej walki z brudem.

Szybkie czyszczenie

Ściereczki z mikrofibry skutecznie zbierają kurz, nie rozpraszając go. Natomiast do usuwania kurzu z dywanów, dywaników i tapicerki należy używać odkurzacza z filtrem o wysokiej wydajności.

Przeczytaj także: Blogerka opowiedziała o 6 lifehackach na sprzątanie, które nie działają, a jedynie pogarszają sprawę

Zaleca się odkurzanie od góry do dołu, zaczynając od najwyższych powierzchni i kierując się ku podłodze. Ważne jest również regularne czyszczenie żaluzji i wentylatorów sufitowych.

Oczyszczanie powietrza

Inwestycja w wysokiej jakości oczyszczacz powietrza może skutecznie zmniejszyć ilość cząstek kurzu w powietrzu. Zaleca się stosowanie środka czyszczącego z funkcją wychwytywania kurzu.

Aby zapewnić wydajną pracę, umieść oczyszczacz powietrza w często używanych pomieszczeniach, takich jak salon lub sypialnia. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej wentylacji i regularna wymiana filtrów, aby zminimalizować ilość kurzu krążącego w powietrzu.

Środki zapobiegawcze

Prawidłowe uszczelnienie okien i drzwi, wyeliminowanie ewentualnych szczelin i pęknięć zapobiega przedostawaniu się kurzu do wnętrza domu. Bardzo ważne jest czyszczenie i wymiana kanałów wentylacyjnych oraz filtrów dla lepszej cyrkulacji powietrza i klimatyzacji. Ponadto stosowanie dywaników wejściowych i regularne czesanie zwierząt może zminimalizować ilość brudu i kurzu przedostającego się do domu.

Przypomnijmy, że wcześniej powiedzieliśmy, jak myć okna roztworem jodu. W szczególności można go przygotować w domu w kilka minut. Chociaż koszty tego są minimalne, wynik z pewnością Cię zadziwi.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!