pol
Українська
русский

Jak wybielić kołnierzyk i mankiety koszuli: 3 skuteczne triki

Владислав Москаленко

Jak wybielić kołnierzyk i mankiety koszuli: 3 skuteczne triki
Skuteczne lifehacki na wybielanie kołnierzyka i mankietów koszuli. Źródło: Pexels

Poznaj proste i skuteczne metody łatwego wybielania kołnierzyków i mankietów koszuli. UAportal opowiadał o praktycznych lifehackach wykorzystujących przedmioty codziennego użytku.

Moczenie w roztworze octu

Basen należy napełnić roztworem składającym się z jednej części białego octu i trzech części wody. Kołnierzyk i mankiety należy moczyć przez około godzinę.

Przeczytaj także: Jak prać rzeczy z plam szminki: metody ludowe

Następnie można je delikatnie wyczyścić miękką szczoteczką, aby usunąć cały brud. Następnie koszulkę należy wypłukać w zimnej wodzie i pozostawić do wyschnięcia.

Używanie soku z cytryny i sody oczyszczonej

Po utworzeniu pasty z równych części soku z cytryny i sody oczyszczonej można ją nakładać bezpośrednio na kołnierz i mankiety koszuli. Pozostaw na 30 minut, a następnie delikatnie zetrzyj wilgotną szczoteczką.

Zastosowanie roztworu nadtlenku wodoru

W misce można przygotować mieszaninę równych części nadtlenku wodoru i wody. Można go nakładać na kołnierz i mankiety. Jeśli zostawisz koszulę na około 15 minut przed praniem, nadtlenek wodoru zacznie działać jak wybielacz, a produkt stanie się śnieżnobiały i czysty.

Przypomnijmy, że powiedzieliśmy już jak prawidłowo prać kołnierz i mankiety, aby wyglądały idealnie.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!