pol
Українська
русский

Złe kryjówki: 3 miejsca w domu, w których nie należy trzymać pieniędzy

Владислав Москаленко

Złe kryjówki: 3 miejsca w domu, w których nie należy trzymać pieniędzy
Miejsca w domu, w których nie należy trzymać pieniędzy. Źródło: Pexels

Właściwe przechowywanie pieniędzy w domu to gwarancja bezpieczeństwa finansowego. Bardzo ważne jest jednak, aby mieć świadomość pewnych miejsc, które nie powinny być wykorzystywane jako kryjówki gotówki. UAportal stwierdził, że według wierzeń i przesądów trzymanie banknotów w takich miejscach może skutkować trudnościami finansowymi dla Ciebie i Twojej rodziny.

Książki

Powszechną praktyką stosowaną przez wiele osób jest umieszczanie papierowych notatek w książkach. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać wygodnym i niepozornym miejscem, gdyż osobie z zewnątrz trudno będzie odkryć ukryte na kartkach pieniądze.

Jednak według różnych znaków nie można ukrywać banknotów w wydaniach papierowych. Uważa się, że praktyka ta może prowadzić do nieprzewidzianych kosztów, zwłaszcza jeśli treść książki dotyczy tragicznych wydarzeń.

Przeczytaj także: Pięć oznak świadczących o pieniądzach, które naprawdę działają

Materac

Innym popularnym miejscem do przechowywania pieniędzy jest pod materacem. Jednak z punktu widzenia przesądów miejsce to jest dalekie od sukcesu. Zgodnie z powszechnym przekonaniem nie należy pozostawiać rachunków nietkniętych w miejscu, w którym człowiek odpoczywa przez dłuższy czas.

Wynika to z faktu, że atmosfera relaksu, spokoju i bierności w pobliżu miejsca snu może przypadkowo spowolnić gromadzenie środków. Dlatego najlepiej unikać tej powszechnej praktyki, aby chronić swój dobrobyt finansowy.

Strefa wejściowa

Często nieoczekiwanym miejscem, w którym ludzie nieświadomie trzymają swoje pieniądze, są drzwi wejściowe. Jednak zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami wskazane jest trzymanie gotówki z dala od wejścia do domu. Istnieje opinia, że przypadkowy przeciąg w pobliżu drzwi może symbolicznie „zdmuchnąć" banknoty i w rezultacie doprowadzić do niestabilności finansowej.

Przypomnijmy, że powiedzieliśmy Ci, jak przyciągnąć pieniądze.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!