pol
Українська
русский

Jak wyprostować wyginające się rogi dywanu: 3 praktyczne triki

Марина Грамович

Jak wyprostować wyginające się rogi dywanu: 3 praktyczne triki
Lifehacki na wyrównanie zmiętych rogów dywanu. Źródło: Pexels

Prostowanie zmiętych rogów dywanu może być uciążliwe. UAportal ujawnił, że niektóre lifehacki oferują proste i skuteczne rozwiązania przy użyciu przedmiotów znalezionych w domu.

Żelazko parowe

Żelazko parowe napełnione wodą należy ustawić na najniższy stopień pary. Konieczne jest trzymanie go w odległości kilku centymetrów nad zmiętym rogiem.

Następnie możesz wygładzić zagniecenie palcami. Ważne jest, aby przed chodzeniem po powierzchni pozostawić powierzchnię do całkowitego wyschnięcia, aby włókna ułożyły się w nowej, wyprostowanej pozycji.

Przeczytaj także: Jak szybko wyczyścić dywan w domu: gospodynie domowe podzieliły się skutecznym trikiem

Waga

Metoda wagowa polega na użyciu ciężkiego przedmiotu, np. stosu książek lub obciążonego przedmiotu, np. hantli, który umieszcza się na zmiętym rogu dywanu i pozostawia na 24-48 godzin. Pomaga to z czasem wyrównać zagniecenia i wygładzić włókna. Po upływie okresu oczekiwania należy zdjąć ciężar i ostrożnie podnieść dywan.

Suszarka do włosów

Należy włączyć suszarkę do włosów, ustawić ją na maksymalną temperaturę i dostarczyć parę. Należy trzymać go w odległości kilku centymetrów od zgniecionego miejsca i przesuwać tam i z powrotem wzdłuż zagięcia. Zaleca się prostowanie włókien dywanu palcami, gdyż gorące powietrze rozluźnia fałdy.

Przypomnijmy, że o tym, jak wyczyścić dywan z wełny i sierści, już pisaliśmy.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!