pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Top 5 niezwykłych i interesujących potraw, które Cię zaskoczą

Top 5 niezwykłych i interesujących potraw, które Cię zaskoczą

Poznaj kulinarne arcydzieła z oferty przygotowanej przez UAportal. Od sfermentowanego mięsa rekina z Islandii po trującą rybę fugu z Japonii, te najlepsze dania pomogą Ci odkryć niezwykłe przysmaki, które istnieją na świecie.

Gaukarl

Gaukarl to islandzkie danie. Sfermentowane mięso rekina, które jest uważane za przysmak, przechodzi unikalny proces. Mięso jest najpierw zakopywane w piasku, aby rozkładało się przez kilka miesięcy, a następnie krojone w kostkę i wieszane do wyschnięcia. Rezultatem jest pikantne i pikantne danie, które jest wysoko cenione przez mieszkańców.

Balut

Balut to filipińskie danie. Ten uliczny przysmak składa się z gotowanego zapłodnionego zarodka kaczki. Galaretowata konsystencja i odważny smak sprawiają, że balut jest ulubioną wieczorną przekąską.

Czytaj także: Idealna na lunch: przepis na lekką zupę kukurydzianą

Escamoles

Escamoles to meksykańskie danie znane jako "meksykański kawior". Escamoles to jadalne larwy mrówek zbierane z korzeni roślin agawy. Te małe białe jaja mają pyszny orzechowy smak.

Kazu Marzu

Kazu Marzu to włoskie danie. Jest to ser warzony z żywymi larwami owadów, dzięki czemu ma miękką i ostrą konsystencję. Chociaż jest technicznie zakazany ze względu na zagrożenie dla zdrowia, Kazu Marzu pozostaje interesującym przysmakiem dla smakoszy.

Fugu

Jest to bardzo trująca ryba pochodząca z Japonii. Doświadczeni kucharze ostrożnie usuwają jej śmiercionośne organy, aby zapewnić bezpieczne spożycie. Fugu jest używana do przyrządzania sashimi i gorących potraw.

Radzimy również zwrócić uwagę na przepis na szybkie ciasto pita.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!