pol
Українська
русский

Jaki rodzaj marchewki wybrać: 3 dobre opcje

Марина Грамович

Jaki rodzaj marchwi wybrać
Jaką odmianę marchwi wybrać. Źródło: pexels

Wśród szanowanych składników marchew zajmuje szczególne miejsce na naszych stołach. UAportal podpowiedział, jak wybrać idealne odmiany marchwi do siewu tej wiosny, które obiecują obfite zbiory sezonowe.

"Bolivar F1"

Bolivar F1 wyróżnia się wyjątkowym żółto-pomarańczowym odcieniem, przypominającym ciepłe jesienne barwy. Znana z wysokiej odporności na choroby i szkodniki, odmiana ta jest idealnym wyborem do sadzenia wiosną. Dodatkową zaletą tej odmiany jest gładka powierzchnia bez oczek.

"Baltimore F1"

Chcesz wyhodować oszałamiająco duże marchewki? Zwróć uwagę na odmianę Baltimore F1. Odmiana ta znana jest z produkcji dużych roślin okopowych, z których niektóre ważą do 250 gramów każda. Otrzymasz nie tylko obfite zbiory, ale także niezbędne witaminy i minerały, które przyczyniają się do dobrego zdrowia.

"Dżerada F1"

"Jerada F1" to odmiana specjalnie wyhodowana do sadzenia wiosną. Jej szybki okres dojrzewania wynoszący zaledwie 90 dni pozwala na wczesne letnie zbiory. Odmiana ta jest ceniona za delikatne połączenie słodyczy i chrupkości.

Wcześniej UAportal informował, jak przyspieszyć kiełkowanie sadzonek.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!