pol
Українська
русский
English

Jakie rośliny mogą zniszczyć pleśń i zapewnić świeże powietrze w domu

Владислав Москаленко

Instalacje do zwalczania pleśni w Twoim domu
Rośliny zdolne do walki z pleśnią. Źródło: www.pexels.com

UAportal przygotował cenne informacje na temat tego, jak niektóre rośliny dzięki swoim indywidualnym właściwościom mogą przyczynić się do zdrowszego środowiska w pomieszczeniach, zapobiegając rozwojowi pleśni. W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo skuteczność roślin w walce z pleśnią.

Aloes

Umieszczona w wilgotnych obszarach domu roślina może pomóc wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, tworząc niesprzyjające środowisko dla pleśni. Posiadanie kilku roślin aloesu w domu może nie tylko zapobiegać, ale także poprawiać jakość powietrza w pomieszczeniach.

Przeczytaj także: Można się zatruć i nie tylko: jakich roślin domowych nie należy trzymać w domu

Roślina węża

Roślina wężowa znana jest z niewielkiej konserwacji i zdolności do rozwoju w słabym świetle. Ponadto roślina ta jest doskonałym pomocnikiem w zapobieganiu pleśni, zwłaszcza w łazienkach. Właściwości oczyszczające powietrze sprawiają, że roślina jest optymalnym wyborem w walce z pleśnią w domu.

bluszcz angielski

Bluszcz pospolity ma naturalną zdolność filtrowania pleśni z powietrza, dzięki czemu jest skutecznym naturalnym wojownikiem. Ponadto roślina pomaga oczyszczać powietrze.

Przypomnijmy, że każda miłośniczka kwiatów pragnie, aby jej wazony były jak najwspanialsze, najpiękniejsze i najzdrowsze. Ale czy wiesz, że niedroga przyprawa, której używa każda gospodyni domowa do pieczenia, może pomóc w wyhodowaniu idealnych kwiatów na parapecie.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!