pol
Українська
русский

Jak usunąć zapach tytoniu z ubrań: 4 skuteczne sposoby

Марина Грамович

Metody usuwania zapachu tytoniu z ubrań
Metody usuwania zapachu tytoniu z ubrań. Źródło: freepik.com

Usuwanie zapachu tytoniu z ubrań może być trudnym zadaniem, jeśli nie znasz kilku skutecznych sposobów. UAportal przedstawia kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.

Ocet i soda oczyszczona

Najpierw należy namoczyć potrzebne ubrania w mieszaninie wody i szklanki białego octu przez co najmniej 30 minut. Następnie należy wyprać je w wodzie z dodatkiem pół szklanki sody oczyszczonej.

Fusy z kawy

Umieść poplamione ubrania w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie z miską fusów z kawy na kilka godzin lub na noc. Pomoże to wchłonąć nieprzyjemny zapach, a ubrania będą pachnieć znacznie lepiej.

Olejki eteryczne

Dodaj kilka kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda lub drzewo herbaciane, do płukania podczas prania ubrań, aby zamaskować i wyeliminować zapach tytoniu.

Soda oczyszczona

Włóż ubrania do dużej plastikowej torby, dodaj szklankę sody oczyszczonej, zamknij ją i delikatnie potrząśnij, aby rozprowadzić sodę oczyszczoną. Pozostaw ubrania na kilka godzin lub na noc, jeśli masz do czynienia z silnymi zapachami. Następnie należy strząsnąć nadmiar sody i wyprać ubrania jak zwykle.

Wcześniej UAportal informował, dlaczego warto wkładać swetry do zamrażarki.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!