pol
Українська
русский

Jak usunąć plamy z ubrań w domu

Владислав Москаленко

Skuteczne odplamiacze bez użycia agresywnych środków
Skuteczne odplamiacze bez użycia agresywnych środków. Źródło: freepik

Możesz zrobić skuteczny odplamiacz do ubrań własnymi rękami, używając zwykłych domowych składników. UAportal podpowiedział, jakie naturalne środki pomagają radzić sobie z trudnymi plamami bez użycia agresywnych chemikaliów.

Ocet i soda oczyszczona

Jednym ze sposobów na stworzenie skutecznego odplamiacza zrób to sam jest zmieszanie równych części białego octu i sody oczyszczonej w celu uzyskania pasty. Pastę tę należy nałożyć bezpośrednio na poplamione miejsce i pozostawić na 30 minut. Po upływie wyznaczonego czasu pastę można zeskrobać szczoteczką do zębów, a następnie spłukać zimną wodą. Metoda ta jest szczególnie przydatna w przypadku uporczywych plam.

Przeczytaj również: Pięć wskazówek, jak skutecznie usunąć tłuste plamy z ubrań

Sok z cytryny i sól

Inny skuteczny przepis na usuwanie plam z ubrań obejmuje użycie soku z cytryny i soli. Połóż ubranie na płaskiej powierzchni, posyp solą poplamiony obszar, a następnie potrzyj cytryną, aby namoczyć tkaninę. Pozostaw ubranie na 15-30 minut, a następnie spłucz zimną wodą. Naturalna kwasowość soku z cytryny w połączeniu ze ścierną teksturą soli zapewnia skuteczną metodę usuwania plam bez użycia agresywnych chemikaliów, co jest opcją przyjazną dla środowiska.

Soda oczyszczona i nadtlenek wodoru

Połączenie sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru może być wykorzystane do stworzenia skutecznego odplamiacza. Wymieszaj równe części sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru w butelce z rozpylaczem, a następnie delikatnie wstrząśnij, aby wymieszać składniki, a otrzymasz roztwór do rozpylenia na poplamione miejsce. Pozostaw roztwór na 10-15 minut, a następnie wypierz jak zwykle. Musowanie sody oczyszczonej w połączeniu z rozjaśniającymi właściwościami nadtlenku wodoru pomaga usunąć plamę z tkaniny, zachowując integralność odzieży.

Powiedzieliśmy już, jak prać kołnierzyk i mankiety, aby wyglądały idealnie.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!