pol
Українська
русский

Jak przyspieszyć sprzątanie w domu: skuteczne wskazówki

Марина Грамович

Sekrety szybkiego i wydajnego czyszczenia
Life hacki na sprzątanie, które pozwolą ci zaoszczędzić czas. Źródło: www.pexels.com

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości w mieszkaniu, niektóre skuteczne rozwiązania mogą przyspieszyć proces załatwiania spraw. UAportal przygotował zalecenia, które pomogą Ci to zrobić w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.

Czyszczenie blatu

Sprzątając mieszkanie w pośpiechu, warto zacząć od kuchni, ponieważ często to właśnie tam w pierwszej kolejności pojawia się bałagan. Blat, kuchenkę i zlew można szybko przetrzeć uniwersalnym środkiem czyszczącym do różnych powierzchni.

Umieszczenie małego pojemnika lub kosza na powierzchni roboczej na drobne przedmioty, takie jak klucze lub inne rzeczy, może znacznie przyspieszyć proces porządkowania. З

10-minutowe sprzątanie

Ustawienie minutnika na 10 minut i skupienie się na jednym pomieszczeniu do posprzątania może zrobić dużą różnicę. Zacznij od szybkiego usunięcia widocznego bałaganu i odłożenia wszystkiego na swoje miejsce.

Odkurz powierzchnie i meble. Poświęcenie kilku minut na odkurzenie miejsc o dużym natężeniu ruchu może sprawić, że każdy pokój będzie wyglądał schludniej.

Sprzątanie łazienki

Przetrzyj powierzchnie toalety, umywalki i lustra chusteczkami dezynfekującymi, aby uzyskać zauważalny efekt. Poświęć kilka minut na uporządkowanie łazienki, usuwając wszystkie przedmioty i produkty, które są nie na swoim miejscu.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!