pol
Українська
русский

Jak pokonać strach i niepokój: skuteczne wskazówki na każdą okazję

Марина Грамович

Wskazówki dotyczące przezwyciężania lęku i niepokoju
Strach. Źródło: Pexels.com

Radzenie sobie z lękami i niepokojem może być trudne, ale istnieją proste, ale skuteczne sposoby radzenia sobie z tymi emocjami. UAportal podał praktyczne wskazówki, które można łatwo włączyć do codziennych nawyków.

Głębokie oddychanie

Powolne, głębokie oddechy powinny być wykonywane przez nos, a wydechy przez usta, przy jednoczesnym skupieniu się na unoszeniu i opadaniu klatki piersiowej. Technika ta może pomóc zmniejszyć panikę i przynieść relaks.

Wizualizacja spokojnego miejsca

Możesz spróbować zamknąć oczy i wyobrazić sobie siebie w pogodnym, spokojnym miejscu, takim jak plaża lub cichy las. Pełne zanurzenie się w wizualizacji, wyobrażanie sobie widoków, dźwięków i uczuć związanych z tym miejscem pomoże ci odwrócić uwagę od przerażających myśli i wywołać poczucie spokoju. Regularne włączanie wizualizacji do codziennych czynności zapewni ucieczkę od niepokoju i strachu, prowadząc do poczucia spokoju i relaksu.

Zaangażuj się w aktywność fizyczną

Ćwiczenia fizyczne, które uwalniają endorfiny, poprawiają nastrój i zmniejszają stres i napięcie. Niezależnie od tego, czy jest to szybki spacer, joga czy sport, aktywność fizyczna może być naturalnym antidotum na niepokój. Jeśli ćwiczenia staną się regularną częścią codziennej rutyny, pomoże to w radzeniu sobie z lękiem i poprawi ogólne samopoczucie.

Wcześniej UAportal powiedział ci, jak budować silne i zdrowe relacje.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!