pol
Українська
русский

Jak wybielić skarpetki bez użycia środków chemicznych: skuteczne wskazówki

Владислав Москаленко

Wskazówki dotyczące wybielania rzeczy
Wskazówki dotyczące czyszczenia skarpet. Źródło: www.pexels.com

Gospodynie domowe mogą wybielać skarpetki bez użycia środków chemicznych. UAportal przygotował trzy lifehacki, które w tym pomogą.

Używanie soku z cytryny

Dla wielu może być zaskoczeniem fakt, że brudne skarpetki można w naturalny sposób wybielić za pomocą połączenia soku z cytryny i światła słonecznego. Plamy na skarpetkach należy spryskać równą mieszaniną soku z cytryny i wody.

Przeczytaj także: Trzy proste sposoby, które uratują nawet najbrudniejsze białe skarpetki

Następnie należy je wystawić na kilka godzin na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby kwas i światło UV mogły współdziałać i wybielić plamy. Po wyschnięciu skarpetki należy wyprać w zwykły sposób.

Moczenie w sodzie oczyszczonej

Inną skuteczną metodą wybielania brudnych skarpetek jest namoczenie ich w roztworze wody i sody oczyszczonej. Mieszając 4 szklanki wody z 1 szklanką sody oczyszczonej, można stworzyć roztwór, w którym należy namoczyć skarpetki na kilka godzin lub na noc. Następnie skarpetki można prać jak zwykle.

Stosowanie nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru może być silnym wybielaczem skarpet. Wystarczy nanieść niewielką ilość roztworu bezpośrednio na plamę i pozostawić na 5-10 minut, a następnie wyprać skarpetki w zwykły sposób. Jednocześnie nadtlenek wodoru rozbija plamy i rozjaśnia tkaninę, dzięki czemu skarpetki wyglądają jak nowe.

Wcześniej pisaliśmy o trybie pralki, którego lepiej nie używać, aby rzeczy po praniu nie pozostały brudne.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!