pol
Українська
русский
English

Jak wyczyścić maszynkę do mięsa po użyciu: 3 przydatne triki

Владислав Москаленко

Jak wyczyścić maszynkę do mięsa po użyciu: 3 przydatne triki
Lifehacki na czyszczenie maszynki do mięsa. Źródło: Pexels

Istnieją przydatne triki, które zapewniają praktyczne rozwiązania, dzięki którym maszynka do mielenia mięsa będzie czysta i wydajna. UAportal podpowiedział, co warto wiedzieć, aby osiągać doskonałe rezultaty.

Wykorzystanie chleba

Czyszczenie maszynki do mięsa można uprościć, używając chleba. Po pracy zdemontuj urządzenie i usuń pozostałe mięso. Następnie przepuść kawałek chleba przez maszynę do mięsa, aby zebrać resztki, ponieważ wchłonie tłuszcz i olej.

Zamrożenie szczegółów

Kolejną skuteczną wskazówką dotyczącą czyszczenia maszynki do mięsa po użyciu jest zamrożenie jej części przed czyszczeniem. Wkładając części do zamrażarki na około 30 minut, pozostałe mięso lub tłuszcz stwardnieją i łatwiej będzie je usunąć. Po ostygnięciu delikatnie zeskrob pozostałości małą szczoteczką lub wykałaczką.

Przeczytaj także: Nie spiesz się z wyrzuceniem: co zrobić z patelnią, do której wszystko się przykleja

Ocet

Do dokładnego czyszczenia maszynki do mięsa użyj roztworu octu. Po demontażu części należy namoczyć w mieszaninie równych części wody i octu na około 30 minut.

Właściwości kwasowe pomagają rozbić uporczywe pozostałości mięsa lub tłuszczu. Następnie wyczyść części szczoteczką, dokładnie je opłucz i całkowicie wysusz, aby maszynka do mięsa stała się lśniąca czystością i nie wydzielała nieprzyjemnego zapachu.

Przypomnijmy, że pisaliśmy już o pięciu skutecznych sposobach, aby zapobiec przywieraniu czegokolwiek do patelni.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!