pol
Українська
русский

Jak pozbyć się pleśni w mieszkaniu: 3 przydatne życiowe hacki

Марина Грамович

Jak pozbyć się pleśni w mieszkaniu: 3 przydatne życiowe hacki
Life hacki pomagające pozbyć się pleśni. Źródło: Pexels

Pojawienie się pleśni na ścianach może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak wysoka wilgotność, słaba wentylacja, niewystarczające ogrzewanie, brak światła słonecznego i inne. UAportal opowiedział o trzech lifehackach, które pomogą skutecznie rozwiązać ten problem.

Ocet stołowy

Wielu właścicieli domów z powodzeniem używa octu stołowego do zwalczania pleśni. Nałożenie niewielkiej ilości na dotknięte obszary może skutecznie zabić pleśń w ciągu jednego lub dwóch zabiegów. Po potraktowaniu powierzchni octem, należy dokładnie spłukać ją wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Furacylina

Aby wyeliminować pleśń na ścianach, weź kilka tabletek furatsilin, zmiażdż je i rozpuść w wodzie. Nałóż powstałą mieszaninę na dotknięte obszary, pozostaw do wyschnięcia, a następnie powtórz proces, aby zapewnić całkowite usunięcie pleśni.

Wybielacz

Jednym z najpopularniejszych środków na pleśń jest wybielacz. Nałóż go na pędzel i przetrzyj dotknięte powierzchnie. Właściwości wybielacza pomogą wyeliminować niechciane grzyby i przywrócić ścianom ich dawne piękno.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!