pol
Українська
русский
English

Jak szybko i skutecznie usunąć plamy potu z ubrań: skuteczne metody

Марина Грамович

Jak szybko i skutecznie usunąć plamy potu z ubrań: skuteczne metody
Jak usunąć plamy potu z ubrań. Źródło: freepik.com

Usuwanie plam potu z ubrań może być trudnym zadaniem, ale istnieje kilka skutecznych metod, aby osiągnąć ten cel. Od stosowania zwykłych produktów gospodarstwa domowego po specjalistyczne produkty, UAportal podpowiedział Ci, jak zachować świeżość i czystość ubrań.

Ocet

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie usunięcie plam potu z ubrań jest użycie białego octu. Przygotuj mieszankę równych części octu i wody i nałóż roztwór bezpośrednio na zanieczyszczony obszar. Pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz zimną wodą i wypierz jak zwykle.

Soda oczyszczona

Kolejną świetną wskazówką do usuwania plam z potu z ubrań jest użycie sody oczyszczonej. Możesz zrobić pastę, mieszając równe części sody oczyszczonej i wody, a następnie nałożyć ją bezpośrednio na poplamione miejsce. Po delikatnym wcieraniu pasty w tkaninę, pozostaw ją na 30 minut, a następnie wypierz jak zwykle.

Sok z cytryny

Sok z cytryny może być stosowany do usuwania plam z potu, co jest naturalnym i skutecznym środkiem zaradczym. Możesz wycisnąć świeży sok bezpośrednio na poplamione miejsce, a następnie delikatnie go wetrzeć i pozostawić na 10-15 minut. Właściwości kwasowe pomogą usunąć plamy i pozostawią ubrania czyste. Po zabiegu ważne jest, aby wyprać odzież zgodnie z instrukcjami na metce.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru to kolejny skuteczny sposób na usuwanie plam z potu z ubrań. Wymieszaj równe części nadtlenku i wody, aby stworzyć roztwór, który nałożysz na poplamione miejsce. Pozostaw na 30 minut i wypierz ubranie jak zwykle.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!