pol
Українська
русский
English

Jak szybko i skutecznie wyczyścić tapicerkę meblową: 3 proste lifehacki

Марина Грамович

Jak szybko i skutecznie wyczyścić tapicerkę meblową: 3 proste lifehacki
Praktyczne i skuteczne lifehacki na pielęgnację sof i foteli. Źródło: Pexels

Poznaj proste i skuteczne metody czyszczenia i pielęgnacji tapicerki sof i foteli. UAportal powiedział, że użycie tych life hacków pomoże ci rozwiązać problem.

Roztwór octu

W butelce ze sprayem można przygotować mieszaninę równych części wody i białego octu. Roztworem można lekko spryskać zanieczyszczone miejsca i pozostawić na 15-20 minut.

Następnie miejsce należy przetrzeć czystą szmatką, aby wchłonęła nadmiar wilgoci i brudu. Pozostałości można usunąć odkurzaczem.

Przeczytaj także: Jak odświeżyć stare meble: 5 przydatnych wskazówek

Pasta z sody oczyszczonej

Mieszając sodę oczyszczoną z minimalną ilością wody, otrzymasz pastę, którą można nałożyć na zanieczyszczone miejsca i delikatnie oczyścić miękką szczoteczką lub szmatką. Po całkowitym wyschnięciu pasty pozostałości można odkurzyć, usuwając plamy i nieprzyjemne zapachy, w efekcie meble będą wyglądać świeżo.

Czyszczenie parowe

Skuteczną metodą czyszczenia tapicerki jest ręczna myjka parowa. Gorąca para skutecznie rozpuszcza brud i sadzę, dzięki czemu można je łatwo usunąć. Parownicę ręczną należy napełnić wodą i podgrzać, a następnie za pomocą dyszy i szczotki wyczyścić tapicerkę.

Wcześniej pisaliśmy o 20 lifehackach, które pomogą Ci szybciej posprzątać mieszkanie.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!