pol
Українська
Русский
Życiowe triki

Jak szybko i łatwo wyczyścić piekarnik: 3 proste life hacki

Jak szybko i łatwo wyczyścić piekarnik: 3 proste life hacki

Utrzymanie czystości i higieny w kuchni jest priorytetem dla każdego sumiennego gospodarza lub gospodyni. Jednym z najważniejszych aspektów czystości jest zapewnienie, że piekarnik pozostaje wolny od tłuszczu i brudu. UAportal przedstawia trzy proste, ale skuteczne sposoby na usunięcie tłuszczu z piekarnika.

Proszek do pieczenia

Nieoczekiwaną, ale bardzo skuteczną metodą jest użycie proszku do pieczenia. Wymieszaj niewielką ilość wody z proszkiem do pieczenia. Nałóż tę mieszaninę na plamy tłuszczu i pozostaw na kilka godzin. Następnie zmyj pozostałości.

Zobacz także: Jedna mała sztuczka, która pomoże Ci wyczyścić piekarnik bez wysiłku

Sól

Zwykła sól jest doskonałym środkiem czyszczącym tłuszcz. Natychmiast po gotowaniu, gdy piekarnik jest jeszcze ciepły, posyp cienką warstwą soli blachę do pieczenia. Następnie ustaw temperaturę piekarnika na około 100 stopni i pozostaw na chwilę.

Wyłącz piekarnik i pozwól mu ostygnąć. Następnie przygotuj mieszankę wody i mydła do prania.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to uniwersalny środek czyszczący, który może usuwać zarówno świeży tłuszcz, jak i uporczywe, stare osady. Zacznij od zmieszania równych części sody oczyszczonej i wody w celu uzyskania pasty.

Nałóż ją na powierzchnię piekarnika, upewniając się, że wszystkie tłuste obszary są dobrze pokryte. Pozostaw pastę na kilka godzin, aby zadziałała. Następnie kontynuuj proces czyszczenia, a przekonasz się, że tłuszcz jest znacznie łatwiejszy do usunięcia.

Przypominamy, że eksperci zajmujący się naprawą urządzeń gospodarstwa domowego ostrzegają, że jeśli nie wyczyścisz i nie umyjesz okapu na czas, może się on zepsuć lub zacząć działać z połową swojej wydajności. W końcu tłuszcz zatyka kratki, filtry i silnik urządzenia.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!