pol
Українська
Русский
Życiowe triki

Jak szybko i bez chemii wyczyścić zlew

Jak szybko i bez chemii wyczyścić zlew

UAportal przygotował wybór skutecznych wskazówek, jak czyścić umywalkę w łazience przy użyciu wyłącznie naturalnych produktów. Pożegnaj się z używaniem zakupionych środków czyszczących.

Ocet

Ocet może skutecznie i bez użycia chemikaliów wyczyścić umywalkę w łazience. Zacznij od wlania filiżanki octu do zlewu i pozostawienia go na kilka minut w celu rozbicia wszelkich osadów. Następnie dokładnie wyszoruj zlew starą szczoteczką do zębów lub szorowarką, zwracając szczególną uwagę na poplamione lub zabrudzone miejsca.

Czytaj również: Pięć tanich i skutecznych sposobów na udrożnienie kanalizacji: jeden z nich najlepiej wykonywać w nocy

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to kolejny naturalny środek do czyszczenia umywalki w łazience. Posyp sodą oczyszczoną całą powierzchnię zlewu. Następnie przygotuj pieniący się roztwór, mieszając równe części wody i octu. Wlej roztwór na sodę oczyszczoną i pozostaw na kilka minut, aby poluzować i usunąć brud i plamy.

Cytryna

Użyj cytryny, aby wypełnić łazienkę orzeźwiającym zapachem podczas czyszczenia zlewu. Przekrój cytrynę na pół i potrzyj nią umywalkę, wyciskając sok na powierzchnię.

Naturalne kwasy zawarte w cytrynie pomogą rozpuścić brud i sprawią, że zlew będzie pachniał świeżością. Następnie spłucz zlew ciepłą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Podsumowując, powiedzieliśmy, jak łatwo usunąć zator z zatkanego zlewu.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!