pol
Українська
Русский
Życiowe triki

Jak bezpiecznie usunąć spalone syntetyki z żelazka? 3 przydatne życiowe hacki

Jak bezpiecznie usunąć spalone syntetyki z żelazka? 3 przydatne życiowe hacki

Kłopoty mogą się zdarzyć podczas prasowania. Jeśli zapomnisz wyregulować temperaturę, na metalowej powierzchni żelazka mogą pozostać uporczywe resztki przypalonych tkanin. UAportal przygotował kilka skutecznych sposobów, które pomogą Ci wyczyścić urządzenie.

Sól

Jeśli posiadasz żelazko z powłoką teflonową lub ceramiczną, powinieneś unikać tej metody. Jednak w przypadku zwykłych metalowych żelazek sól może pomóc. Weź około 150 gramów gruboziarnistej soli kuchennej.

Zobacz także: Jak prasować pościel bez żelazka: skuteczna metoda

Zrób małą torebkę z tkaniny bawełnianej, składając ją tak, aby sól pozostała w środku. Rozgrzej żelazko do maksymalnej temperatury i przyciśnij je do woreczka z solą, pozwalając mu oczyścić się z pozostałej sadzy.

Ocet

Jeśli twoje żelazko ma teflonową, ceramiczną lub metalową powierzchnię, ta metoda z octem jest dla ciebie idealna. Zacznij od zmieszania 30 ml octu z 200 ml wody. Weź czystą szmatkę i namocz ją w roztworze octu.

Ostrożnie umieść wilgotną szmatkę na rozgrzanej powierzchni i wyprasuj ją. Pozwoli to skutecznie usunąć uporczywe pozostałości. Aby zakończyć proces, przetrzyj powierzchnię czystą, wilgotną szmatką.

Przypominamy, że czasami nieostrożne prasowanie może pozostawić ślady żelazka na ubraniach. Właśnie dlatego podpowiedzieliśmy Ci, jak szybko pozbyć się takich śladów na ubraniach.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!