pol
Українська
русский

Jak czyścić kabinę prysznicową bez wysiłku: skuteczne sposoby

Марина Грамович

Czyszczenie kabin prysznicowych
Czyszczenie kabin prysznicowych. Źródło: freepik.com

Utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości może być łatwe dzięki odpowiednim strategiom i praktykom. UAportal podpowiada, jak sprawić, by czyszczenie było bezproblemowe i wydajne.

Soda oczyszczona

Powierzchnię kabiny można posypać sodą oczyszczoną, a następnie dokładnie przetrzeć wilgotną gąbką lub ściereczką. Pozostawiona na 10-15 minut zacznie skutecznie działać. Następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Roztwór octu

Zmieszanie równych części białego octu i wody w butelce ze spryskiwaczem pozwoli uzyskać skuteczny roztwór czyszczący. Po wzięciu prysznica szybko spryskaj kabinę i delikatnie wyszoruj problematyczne miejsca szczotką lub gąbką. Zapobiega to nie tylko gromadzeniu się minerałów i osadów mydlanych, ale także eliminuje bakterie i pleśń.

Regularne wycieranie

Regularne wycieranie armatury, takiej jak głowice prysznicowe, baterie i brodziki, pomaga utrzymać kabinę prysznicową w czystości przy minimalnym wysiłku. Wycieranie tych elementów po każdym użyciu pomaga zapobiegać powstawaniu plam z wody i osadów mineralnych, minimalizując potrzebę dokładnego czyszczenia.

Wcześniej UAportal porównał kotły suche i mokre.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!