pol
Українська
русский
English

Integracja ChatGPT dla samochodów Volkswagen: co nowego i kiedy można się jej spodziewać

Владислав Москаленко

Integracja ChatGPT dla samochodów Volkswagen: co nowego i kiedy można się jej spodziewać
ChatGPT dla Volkswagen. Źródło: gagadget.com

Volkswagen, znany producent samochodów, ogłosił współpracę z OpenAI na targach CES 2024 w Las Vegas. Dzięki temu partnerstwu samochody Volkswagena zostaną wyposażone w ChatGPT, zaawansowanego chatbota opartego na sztucznej inteligencji opracowanego przez OpenAI. UAportal poinformował, że integracja nastąpi w ramach własnego systemu asystenta głosowego IDA Volkswagena.

ChatGPT zostanie początkowo wdrożony w wielu pojazdach elektrycznych Volkswagena, w tym w modelach ID.7, ID.4, ID.5 i ID.3. Ponadto Volkswagen planuje rozszerzyć tę funkcję na najnowsze modele Tiguan, Passat i Golf. Europejscy klienci będą mieli przywilej doświadczenia tej innowacyjnej technologii z pierwszej ręki, gdy zadebiutuje ona w ich regionie w drugim kwartale 2024 roku.

Wsparcie w Stanach Zjednoczonych

Kierowcy w Stanach Zjednoczonych będą jednak musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ funkcja ta jest obecnie poddawana wewnętrznym zatwierdzeniom i badaniom rynkowym dostosowanym specjalnie do ich regionu. Podczas gdy Volkswagen jest zaangażowany w udostępnienie ChatGPT amerykańskim konsumentom, firma podejmuje niezbędne kroki, aby zapewnić jej płynną integrację i optymalne działanie.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!