pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

5 miejsc w domu, które wymagają uwagi: Gdzie najczęściej zapominają sprzątać

5 miejsc w domu, które wymagają uwagi: Gdzie najczęściej zapominają sprzątać

Utrzymanie domu w czystości jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia każdej rodziny. Regularne sprzątanie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, rozwojowi pleśni i gromadzeniu się kurzu, które mogą powodować alergie.

Nawet sumienne gospodynie domowe mogą nie zauważyć pewnych miejsc, które mogą przyczyniać się do niehigienicznego środowiska. UAportal mówi więcej o tych miejscach.

1. Żaluzje

Żaluzje, które są powszechnie stosowane zarówno w biurach, jak i w domach, zwiększają ogólny odsetek zanieczyszczeń. Metalowe listwy na żaluzjach mają tendencję do gromadzenia znacznej ilości kurzu.

2. Gumowe uszczelki w lodówkach

Niewiele osób myśli o tym, że okruchy, cząsteczki jedzenia, kurz i bakterie gromadzą się w fałdach gumowych uszczelek w lodówkach. Jeśli przyjrzysz się bliżej, możesz znaleźć resztki jedzenia.

3. Pod meblami

Przestrzeń pod sofami, komodami, szafami i półkami z małymi nóżkami może być dosłownie skarbnicą ukrytych niespodzianek. Mogą się tam gromadzić grudki kurzu, włosy, zagubione przedmioty, takie jak banknoty czy monety, zapomniane ubrania, a nawet gumki do ścierania, które zgubiłeś wiele lat temu.

4. Powierzchnie drzwi, okien i ram obrazów

Brud przyniesiony przez wiatr i deszcz może łatwo dostać się do szczelin drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz ram okiennych. Oprócz uszkodzenia gumowych uszczelek i metalowych elementów, brud ten ma znaczący wpływ na ogólny wygląd tych powierzchni.

5. Spoiny między płytkami

Zaniedbanie fug między płytkami w łazienkach i kuchniach może prowadzić do nieestetycznego wyglądu ścian. Regularna ekspozycja na wodę z mydłem, krople oleju i kondensację może z czasem spowodować żółknięcie fug. W skrajnych przypadkach może pojawić się pleśń, wymagająca dokładnego czyszczenia, czasem nawet przy użyciu starej szczoteczki do zębów i specjalnych roztworów.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!