pol
Українська
Русский
Life

Myjesz twarz w niewłaściwy sposób: Dermatolog radzi, jak dbać o skórę, by przedwcześnie się nie starzała

Jak prawidłowo myć twarz, aby skóra nie wyglądała staro?

Dermatolog dr Lindsay Zubritsky, znana ze swoich porad dotyczących pielęgnacji skóry, podkreśla, że prawidłowe mycie twarzy odgrywa ważną rolę w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się. Według niej, wiele osób zaczyna dbać o swoją skórę zbyt późno.

W swoim filmie na TikTok Lindsay podkreśla, że zwykłe mycie twarzy zimną wodą nie wystarczy. Jednocześnie odradza stosowanie drogich peelingów i produktów. Niewłaściwe mycie może prowadzić do różnych problemów, w tym trądziku i zaskórników.

Przeczytaj również: Obudź się i rozchmurz: osiem ćwiczeń do wykonania rano

Ważne jest, aby myć twarz po umyciu zębów, aby usunąć ślinę i pozostałości pasty do zębów. Dermatolog zaleca również masowanie twarzy poprzez wcieranie środka czyszczącego w skórę przez 30 sekund. Przygotuje to skórę na inne produkty, które zostaną użyte później.

Lindsay podkreśla znaczenie podstawowej pielęgnacji skóry, zauważając, że środek oczyszczający, filtr przeciwsłoneczny, krem nawilżający i serum z retinolem są niezbędne. Ostrzega, że wiele kobiet, które zaczynają stosować produkty przeciwstarzeniowe zbyt późno, może mieć już uszkodzoną skórę.

Dermatolog podkreśla, że krem nawilżający i kwas hialuronowy należy nakładać na wilgotną, a nie suchą skórę, aby uzyskać maksymalne nawilżenie i nawilżenie. Jej rady dotyczą nie tylko twarzy, ale także innych obszarów, takich jak klatka piersiowa, szyja i dłonie, które są również narażone na działanie promieni słonecznych.

Lindsay Zubrytsky zachęca do rozpoczęcia pielęgnacji skóry już w okresie dojrzewania, ponieważ jest to czas, w którym skóra jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych, co może powodować uszkodzenia w przyszłości.

Uwaga: Niniejsza treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zawiera żadnych porad medycznych. W sprawie leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli chcesz otrzymywaćnajnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!