pol
Українська
русский

W morzu niedaleko Sycylii odkryto 600-letni hełm wojskowy (zdjęcie)

Анастасия Крыщук

W morzu niedaleko Sycylii odkryto 600-letni hełm wojskowy (zdjęcie)
W morzu odkryto 600-letni hełm wojskowy (zdjęcie)

Grupa włoskich archeologów odkryła na Morzu Jońskim metalowy hełm wojenny. Nurkowie naukowi u wybrzeży Sycylii znaleźli duży i okrągły obiekt, który wyróżniał się spośród innych kamieni w głębokim morzu.

Odkryli, że był to starożytny sprzęt wojskowy, który był całkowicie nienaruszony. O tym informuje News18.

Zidentyfikowany obiekt znaleziono w pobliżu małej wyspy Vendicari na południowo-wschodnim wybrzeżu Sycylii. Hełm wykonano prawdopodobnie na przełomie XIV i XVII wieku.

Przeczytaj także: Archeolodzy odkryli na terenie Republiki Południowej Afryki rzeźbę z niebieskiego piasku płaszczki sprzed 130 000 lat

Jest to hełm Cabasset lub Capacete, które są odpowiednio słowami hiszpańskimi i portugalskimi. Oznacza to, że historyczny sprzęt bojowy jest w stylu iberyjskim.

Ten typ hełmu składa się z półkulistej lub owalnej miseczki z mniej lub bardziej nachylonym grzebieniem na całej krawędzi. W niektórych przypadkach niski górny grzbiet jest falisty lub również wzmocniony metalowymi kulkami.

W morzu niedaleko Sycylii odkryto 600-letni hełm wojskowy (zdjęcie)
We Włoszech archeolodzy znaleźli w morzu 600-letni hełm wojskowy. Źródło: Aktualności18

Przypomnijmy, że u kobiet z epoki Wikingów odkryto trzy dziwne modyfikacje czaszek.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!