pol
Українська
Русский
English
Life

Poprawia układ trawienny i nastrój: dlaczego warto regularnie jeść kiszoną kapustę

Poprawia układ trawienny i nastrój: dlaczego warto regularnie jeść kiszoną kapustę

Wraz z nadejściem chłodów wszyscy zaczynają aktywnie spisywać kiszoną kapustę. Jest ona nie tylko bardzo zdrowa, ale może być również przechowywana przez długi czas bez lodówki, co jest istotną zaletą w obliczu możliwych przerw w dostawie prądu.

Zostało to zgłoszone przez TSN.

Metoda fermentacji stosowana do produkcji kapusty kiszonej aktywuje fermentację kwasu mlekowego, w której bakterie absorbują węglowodany. Proces ten nasyca kapustę składnikami odżywczymi i kwasami organicznymi, podobnie jak proces fermentacji jogurtu. Smak kapusty staje się kwaśny, a okres przydatności do spożycia może wynosić nawet kilka miesięcy.

Kiszona kapusta poprawia zdrowie jelit i ułatwia trawienie dzięki probiotykom wytwarzanym podczas fermentacji. Chroni również przed toksynami, stanami zapalnymi i szkodliwymi mikroorganizmami, a zawarty w warzywach błonnik skutecznie zapobiega zaparciom.

Utrzymując równowagę wodno-solną w organizmie, kiszona kapusta jest szczególnie korzystna dla wątroby, zmniejszając negatywne skutki spożywania alkoholu. Zawartość witaminy C i dobroczynnych bakterii chroni przed zatruciem i sprzyja lepszemu wchłanianiu żelaza.

Ponadto probiotyki zawarte w kiszonej kapuście wpływają na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, poprawiając nastrój i pomagając zwalczać objawy depresji. Badania wykazały również, że stan mikrobioty jelitowej może wpływać na ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera, a probiotyki mogą zmniejszać prawdopodobieństwo jej rozwoju.

Przeczytaj również: Naukowcy nazwali substancję, która "jest niszczycielskim małym demonem otyłości"

Ogólnie rzecz biorąc, kiszona kapusta ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak wzmocnienie układu odpornościowego, utrzymanie zdrowia kości i pomoc w leczeniu kaca, dzięki obecności kwasu bursztynowego.

Uwaga: Niniejsza treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej. W sprawie leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, pisaliśmy już o korzyściach zdrowotnych masła.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!