pol
Українська
Русский
Life

Naukowcy odpowiedzieli, ile kawy dziennie należy pić, aby poprawić funkcjonowanie mózgu

Ile filiżanek kawy należy pić dziennie, aby poprawić funkcjonowanie mózgu?

Badanie potwierdza, że picie dużych ilości kawy może mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Naukowcy przebadali mózgi ponad 2000 osób w wieku od 45 do 74 lat, porównując cztery grupy osób pod względem liczby filiżanek kawy wypijanych dziennie.

Wyniki badania wykazały, że ci, którzy spożywali 3-4 filiżanki kawy dziennie, mieli najsilniejszą strukturę mózgu, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak grubość kory mózgowej, która jest zwykle związana z wyższą inteligencją, pisze Mindbodygreen.

Przeczytaj także: Ciekawe fakty o kawie, które okazały się mitami

Były tylko 4 grupy badanych:

  1. Mniej niż 1 filiżanka kawy dziennie;
  2. 1-2 filiżanki kawy dziennie;
  3. 3-4 filiżanki kawy dziennie;
  4. 5-6 filiżanek kawy dziennie.

To uzupełnia istniejące dowody na to, że kawa promuje ogólny stan zdrowia i funkcjonowanie mózgu. Kawa jest już znana ze swojej zdolności do spowalniania spadku zdolności poznawczych i może zmniejszać ryzyko rozwoju chorób Parkinsona i Alzheimera.

Inne badania wykazały, że kawa pomaga zmniejszyć częstość występowania chorób układu krążenia, raka, a także chorób neurologicznych, metabolicznych i wątroby.

"Wyniki sugerują, że 3-4 filiżanki kawy dziennie mogą być optymalne dla zachowania ważnej struktury mózgu, poprawy funkcji poznawczych i ogólnej aktywności mózgu" - podsumowano badanie.

Podsumowując, pisaliśmy już o tym, jakich produktów spożywczych nie należy dodawać do kawy.

Jeśli chcesz otrzymywaćnajnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!