pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Eksperci wyjaśniają, dlaczego koty nie brzydzą się pić wody z toalety, ale ignorują wodę z miski

Eksperci wyjaśniają, dlaczego koty nie brzydzą się pić wody z toalety, ale ignorują wodę z miski

Koty znane są ze swoich czasami dziwnych nawyków. Jednym z nich jest zwyczaj picia wody z kranu lub z toalety.

Eksperci zidentyfikowali główne przyczyny tego niezwykłego nawyku. Okazuje się, że zwierzęta przyciąga świeża, zimna woda, która jest zawsze dostępna w toalecie. W porównaniu do wody w misce, którą właściciele myją rzadziej, woda w toalecie pozostaje chłodna i czysta dzięki ciągłemu spłukiwaniu.

Przeczytaj także: Ujawniono sekret, dlaczego koty mają obsesję na punkcie ludzkich pach

Czy koty mogą pić wodę z toalety?

Badania pokazują, że w większości przypadków woda z toalety nie jest niebezpieczna, ponieważ jej skład bakteryjny obejmuje fekalia i inne mikroorganizmy. Jednak niektóre substancje chemiczne zawarte w środkach do czyszczenia muszli klozetowych mogą być toksyczne dla zwierząt.

Właściciele powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby trzymać swoje zwierzęta z dala od toalety, a jeśli nie jest to możliwe, unikać stosowania środków chemicznych i zamiast tego używać sody oczyszczonej i octu.

Aby chronić swoich futrzanych przyjaciół przed możliwymi zagrożeniami, właściciele mogą zainstalować ograniczniki, które utrzymują pokrywę toalety zamkniętą. Ważne jest również, aby upewnić się, że świeża woda pitna jest zawsze dostępna dla zwierząt, szczególnie w gorących okresach.

Jak powstrzymać kota przed piciem z toalety

Toaleta powinna być zamknięta. Trzymaj miskę z wodą z dala od jedzenia i kuwety kota. Koty postrzegają jedzenie jako martwe zwierzę, a picie w pobliżu martwego zwierzęcia nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o kuwetę, kot nie lubi pić w jej pobliżu.

Rodzaj miski może również wpływać na decyzję kota o jej unikaniu. Unikaj wąskich i głębokich misek na wodę dla kotów.

Dowiedz się, dlaczego koty bawią się myszami, zanim je zabiją.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!