pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Siła uderzenia przekroczy siedem punktów: jutro na Ziemi spodziewana jest "czerwona burza magnetyczna"

Siła uderzenia przekroczy siedem punktów: jutro na Ziemi spodziewana jest 'czerwona burza magnetyczna'

Potężna burza magnetyczna spodziewana jest w czwartek, 16 listopada. Rozpocznie się ona już dziś, ale siła uderzenia nie przekroczy 4 punktów, a jutro indeks K oscylacji geomagnetycznych osiągnie poziom czerwony - ich siła przekroczy siedem punktów na 9 możliwych.

Według centrum Meteoagent, 17 listopada siła wstrząsów spadnie do 3 punktów, a do 22 listopada nie są spodziewane żadne nowe wstrząsy. Utrzyma się spokojny okres z indeksem K na poziomie 2.

Siła uderzenia przekroczy siedem punktów: jutro na Ziemi spodziewana jest ''czerwona burza magnetyczna''

Burze magnetyczne (geomagnetyczne) to krótkotrwałe zakłócenia w ziemskim polu magnetycznym i atmosferze. Są one powodowane przez rozbłyski promieniowania i naładowanych cząstek emitowanych przez Słońce.

Wpływ burz magnetycznych na ludzi

Burze magnetyczne mają wpływ na osoby z chorobami układu krążenia, wysokim lub niskim ciśnieniem krwi, zaburzeniami psychicznymi i dystonią wegetatywno-naczyniową.

Czytaj także: Dlaczego zła pogoda i burze magnetyczne powodują ból głowy: jak meteorologia wpływa na ludzi

Silne fluktuacje geomagnetyczne wpływają również na dzieci. Głównymi objawami są utrata apetytu i snu oraz ciągły płacz. W tym okresie rodzice powinni monitorować dietę i codzienną rutynę dziecka.

Uważa się, że podczas burz magnetycznych krew człowieka gęstnieje, co powoduje pogorszenie metabolizmu tlenu, a mózg i zakończenia nerwowe jako pierwsze reagują na brak tlenu.

Niektórzy ludzie zgłaszają wahania nastroju, podczas gdy inni doświadczają drażliwości, apatii lub wybuchów agresji, zmniejszonej wydajności i bólów głowy.

Osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z przewlekłymi patologiami powinny monitorować okres burz magnetycznych i przestrzegać ogólnych zaleceń - unikać picia napojów alkoholowych, tłustych i pikantnych potraw. Powinieneś uzupełnić swoją codzienną dietę warzywami i owocami oraz przestrzegać reżimu picia.

Uwaga: Niniejsza treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zawiera żadnych porad medycznych. W przypadku leków, diagnoz i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy ptaki i inne zwierzęta migrują sezonowo, kierują się polem geomagnetycznym. Jednak koronalne wyrzuty masy na Słońcu regularnie wywołują ziemskie burze magnetyczne, które mogą tymczasowo zakłócić proces nawigacji ptaków podczas lotów długodystansowych.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!