pol
Українська
русский
English

Pożółkłe poduszki odzyskają swoją biel dzięki trzem prostym środkom zaradczym

Былим Елена

Pożółkłe poduszki odzyskają swoją biel dzięki trzem prostym środkom zaradczym
Jak usunąć zażółcenia z poduszek

Z czasem puchowe kołdry i poduszki mogą żółknąć. Jest to naturalne zjawisko spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak pot, roztocza i sebum.

Chociaż żółknięcie poduszek nie jest niebezpieczne, może być nieprzyjemne. Na szczęście istnieje kilka prostych i skutecznych metod, które pomogą Ci przywrócić biel poduszek, pisze santeplusmag.com.

Przeczytaj również: Co zrobić, gdy poduszka jest zbyt cienka

1. Gorąca woda i cytryna:

Zagotuj 2,5 litra wody. Dodaj 6 filiżanek soku z cytryny. Moczyć poduszkę w roztworze przez 2 godziny. Umyć poduszkę wodą z mydłem, wypłukać i wysuszyć.

2. Biały ocet i soda oczyszczona:

Napełnij miskę gorącą wodą. Dodaj ½ szklanki białego octu i ½ szklanki sody oczyszczonej. Namocz poduszkę w roztworze przez godzinę. Wypierz poduszkę w pralce, a następnie wysusz na powietrzu.

3. Cytryna i nadtlenek wodoru:

Napełnij wiadro gorącą wodą. Dodaj ½ szklanki soku z cytryny i szklankę nadtlenku wodoru. Namocz poduszkę w roztworze przez godzinę. Wypierz poduszkę w pralce i wysusz na powietrzu.

Eksperci zauważają, że różne rodzaje poduszek wymagają różnych metod prania. Dlatego zawsze sprawdzaj etykietę, aby upewnić się, że używasz właściwego trybu prania.

Wcześniej ekspert wyjaśnił, jak często należy prać poduszki, aby zapobiec rozwojowi bakterii

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!