pol
Українська
Русский
Life

Dlaczego warto pić herbatę rano: porady ekspertów

Korzyści płynące z porannego picia herbaty

Wszyscy wiemy, jak kawa ratuje nas rano, kiedy nasze oczy ledwo się otwierają i mamy przed sobą górę pracy. Ale czy wiesz, że herbata może być równie dobrym sprzymierzeńcem w tym zakresie?

Herbata to nie tylko pyszny, ale i zdrowy napój, który może być świetną alternatywą dla kawy, pisze Health Shots. Spróbuj zastąpić poranną kawę filiżanką aromatycznej herbaty i poczuj różnicę. Nie zapomnij skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, ponieważ niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z kofeiną.

Przeczytaj także: Trzy pyszne opcje obiadowe, które pomogą schudnąć

Dlaczego herbata jest lepsza od kawy?

  • Mniej kofeiny. Herbata zawiera kofeinę, ale znacznie mniej niż kawa. Dzięki temu jest łagodniejsza dla organizmu, ponieważ nie powoduje nerwowości, niepokoju ani problemów ze snem.
  • Łatwiejsze budzenie się. Dzięki aminokwasowi L-teaninie, herbata nie uderza do głowy jak kawa, ale zapewnia łagodną i płynną pobudkę.
  • Nawodnienie. W przeciwieństwie do kawy, która ma działanie moczopędne, herbata nawilża organizm. Jest to szczególnie ważne o poranku!
  • Przeciwutleniacze. Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które wzmacniają układ odpornościowy i zwalczają wolne rodniki.
  • Łagodny wpływ na żołądek. Kawa może podrażniać żołądek, podczas gdy herbata ma na niego łagodny wpływ. Dlatego jest to najlepszy wybór dla osób z wrażliwym układem trawiennym.

Uwaga: Ta treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zawiera żadnych porad medycznych. W sprawie leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!