pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

Wystarczy jeden krok, aby storczyki ponownie zakwitły

Wystarczy jeden krok, aby storczyki ponownie zakwitły

Storczyki, nawet przy starannej pielęgnacji, mogą przez długi czas nie wytwarzać nowych strzał z pąkami. Może to być spowodowane niewystarczającym oświetleniem i niewłaściwym podlewaniem.

Aby orchidea kwitła przez cały rok, należy o nią odpowiednio dbać, w szczególności zapewnić jej dużo światła, ale nie bezpośredniego światła słonecznego. Najlepiej jest umieścić je na wschodnim lub zachodnim oknie. Zimą może być potrzebne dodatkowe oświetlenie za pomocą fitolampy.

Przeczytaj również: 7 ważnych rzeczy do rozważenia przy wyborze orchidei do domu

Storczyki nie lubią nadmiernego podlewania. Powinny być podlewane tylko wtedy, gdy podłoże jest całkowicie suche. Do podlewania należy używać miękkiej, osiadłej wody o temperaturze pokojowej. Nie pozostawiaj wody w studzience.

Te wykwintne kwiaty potrzebują wysokiej wilgotności. W tym celu można użyć nawilżacza lub umieścić orchideę na tacy z wilgotnymi kamykami. Możesz również regularnie spryskiwać orchideę wodą.

Eksperci od roślin domowych skomentowali dla Express, że storczyki, które nie kwitły przez długi czas, zakwitają ponownie dzięki prostej sztuczce. Okazało się, że storczyki potrzebują zmiany temperatury, aby zacząć kwitnąć.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozkwitnąć storczykom:

  • Zmień temperaturę: Storczyki potrzebują okresu chłodzenia, aby stymulować kwitnienie. Możesz wynieść je na kilka dni na zewnątrz, gdzie temperatura będzie niższa niż w pomieszczeniu.
  • Oświetlenie: Dodatkowe oświetlenie wzrostu może pomóc storczykom zakwitnąć.
  • Nawożenie: Używaj specjalnego nawozu dla storczyków podczas aktywnego wzrostu.
  • Podlewanie: Prawidłowe podlewanie jest również ważne dla kwitnienia. Storczyki należy podlewać przez zanurzenie, gdy podłoże jest całkowicie suche.

Dzięki tym prostym wskazówkom Twoje storczyki zakwitną ponownie i będą zachwycać Cię swoim pięknem przez wiele lat.

Rozmawialiśmy również o przyczynach powstawania lepkich kropli na storczykach i o tym, jak rozwiązać ten problem.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!