pol
Українська
русский

Nie ryzykuj swojego szczęścia: jakich osobistych rzeczy nie należy dzielić się z innymi

Анастасия Крыщук

Nie ryzykuj swojego szczęścia: jakich osobistych rzeczy nie należy dzielić się z innymi
Nie mów nikomu tych rzeczy o sobie. Źródło: pixabay

Aby zachować granice osobiste i uniknąć niechcianych plotek lub zazdrości, zaleca się, aby nie udostępniać innym pewnych informacji o sobie. Nie da się przewidzieć, jak potoczą się wydarzenia w przyszłości i jak inni mogą wykorzystać Twoje słowa przeciwko Tobie.

Zespół UAportal wyjaśnia, dlaczego ważne jest zachowanie dyskrecji w rozmowach i nie dzielenie się pewnymi aspektami swojego życia. TSN o tym pisze.

Czego nigdy nie powinieneś mówić o sobie innym

Prywatność. Powinieneś pomyśleć sto razy, zanim pochwalisz się swoim sukcesem w związkach przed kolegami, przyjaciółmi lub po prostu znajomymi, ponieważ możesz przypadkowo „przekazać" swoje szczęście innym. Jeśli masz problemy, może to stać się tematem plotek innych ludzi. Lepiej zachować takie szczegóły wyłącznie dla siebie.

Przeczytaj także: Pięć znaków zwiastujących szczęście

Plany i marzenia. Kiedy ujawniasz swoje zamiary, ryzykujesz, że nigdy ich nie zrealizujesz, ponieważ Twój mózg może pomyśleć, że już osiągnąłeś cel, co zmniejsza Twoją motywację do działania.

Lęki i obawy. Nie powinieneś dzielić się swoimi fobiami, ponieważ takie informacje na Twój temat tak naprawdę nikogo nie interesują i nie sprzyjają nawiązywaniu kontaktów. Może jedynie dać twoim wrogom atuty do manipulacji.

Wynagrodzenie i dochód. W społeczeństwie nie należy dyskutować o pieniądzach, polityce i religii . Rozmowa o sprawach finansowych może wywołać zazdrość lub wyśmiewanie, dlatego lepiej unikać tego tematu, zwłaszcza w gronie kolegów.

Zdrowie. Otwarta dyskusja na temat zdrowia może prowadzić do niechcianych rad, współczucia, wyśmiewania, a nawet dyskryminacji. Dlatego nie powinieneś dzielić się swoimi problemami zdrowotnymi, jeśli je posiadasz.

Utracone możliwości. Nie powinieneś rozpamiętywać przeszłości i podawać takich tematów do wiadomości publicznej, ponieważ może to tylko zwiększyć negatywne wspomnienia i ból.

Przypomnijmy, że wcześniej rozmawialiśmy o pięciu rzeczach, które powodują kłótnie w domu.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie !