pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Potężna siedmiostopniowa burza uderzy w Ziemię: kiedy spodziewać się uderzenia

Potężna siedmiostopniowa burza uderzy w Ziemię: kiedy spodziewać się uderzenia

Nowe potężne burze geomagnetyczne już wkrótce. Eksperci ostrzegają przed burzą magnetyczną "czerwonego poziomu", która spodziewana jest 16 listopada.

Według centrum Meteoagent, burza osiągnie indeks K równy 7 w ciągu kilku dni. Następnie nastąpi okres spokoju, który potrwa do 22 listopada. Do końca miesiąca nie przewiduje się żadnych niebezpiecznych okresów.

Potężna siedmiostopniowa burza uderzy w Ziemię: kiedy spodziewać się uderzenia

Należy zauważyć, że jest to wstępna prognoza burz magnetycznych na listopad, ponieważ dane mogą ulec zmianie w zależności od aktywności Słońca.

Czytaj także: Dlaczego zła pogoda i burze magnetyczne przyprawiają o ból głowy: jak meteorologia wpływa na ludzi

Wahania geomagnetyczne mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie ciało. Często można odczuwać zmęczenie, bóle głowy, żywą reakcję na stres, zawroty głowy, bezsenność lub odwrotnie. Niektóre osoby doświadczają skoków ciśnienia i dyskomfortu stawów. Objawy te zwykle pojawiają się u osób zależnych od pogody, często starszych lub cierpiących na choroby przewlekłe.

Jak chronić się przed skutkami burz magnetycznych

Należy pamiętać, że zdrowie człowieka zależy od dbania o nie. Jest to szczególnie ważne w trudnych okresach, takich jak burze magnetyczne. Aby zmniejszyć wymienione powyżej objawy, wzmocnić organizm i spokojnie przejść przez ten okres, należy przestrzegać kilku zasad.

Na początek staraj się unikać źródeł stresu. Oglądaj mniej złych wiadomości, unikaj kłótni i spędzaj więcej czasu na relaksie. Pozwól swojemu ciału odpocząć i nabrać sił.

Częściej spędzaj czas na świeżym powietrzu, wybierz się na spacer do lokalnego parku lub nawet na własne podwórko.

Jeśli nie możesz wyjść na spacer, przewietrz pomieszczenie. Pamiętaj jednak, aby przejść do innego pomieszczenia lub ubrać się ciepło, aby uniknąć przeziębienia.

Stwórz przybliżony harmonogram dnia i trzymaj się go. Jeśli twoje ciało przyzwyczai się do tego, że zawsze kładziesz się spać, budzisz i jesz mniej więcej o tej samej porze, łatwiej będzie mu dostosować swoje wewnętrzne mechanizmy. Najprawdopodobniej wkrótce zapomnisz o bezsenności i nagłej utracie energii.

Uwaga: Ta treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zawiera żadnych porad medycznych. W przypadku leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Dla przypomnienia, burze magnetyczne (geomagnetyczne) to krótkotrwałe zakłócenia ziemskiego pola magnetycznego i atmosfery. Są one powodowane przez wybuchy promieniowania i naładowanych cząstek emitowanych przez Słońce.

Kiedy ptaki i inne zwierzęta migrują sezonowo, używają pola geomagnetycznego do kierowania nimi. Jednak koronalne wyrzuty masy ze Słońca regularnie wywołują burze magnetyczne na Ziemi, które mogą tymczasowo zakłócić nawigację ptaków podczas lotów długodystansowych.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!