pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

Jak chronić pomieszczenie przed mrozem: sposób na życie z folią spożywczą

Jak izolować okna za pomocą folii samoprzylepnej

Eksperci doradzają, jak niedrogo i skutecznie izolować okna zimą za pomocą rolek folii samoprzylepnej. Nawet jedna trzecia ciepła w pomieszczeniach może uciekać przez okna, a folia samoprzylepna może pomóc obniżyć koszty ogrzewania. Folia ta, która nadaje się zarówno do okien drewnianych, jak i plastikowych, ma doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Zastosowanie folii samoprzylepnej może stworzyć efekt "trzeciej" szyby, która będzie dodatkową barierą między zimną ulicą a ciepłym mieszkaniem, pisze Apostrophe. Ważne jest jednak, aby odpowiednio ją przykleić, unikając kontaktu materiału z szybą. Folię należy przykleić do ramy okiennej lub listwy przyszybowej, tworząc w ten sposób kieszeń powietrzną, która zapobiegnie utracie ciepła i kondensacji.

Metoda ta może zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu o 2-3°C. Aby przeprowadzić procedurę folii spożywczej, potrzebna będzie zwykła folia stretch do bagażu, taśma dwustronna, nóż biurowy i suszarka do włosów.

Instrukcje dotyczące izolacji okien są następujące:

  1. Przyklej paski taśmy dwustronnej na obwodzie okna. Jeśli nie jest to możliwe na ramie, można je przymocować do listwy przyszybowej.
  2. Rozłóż folię od góry do dołu, stopniowo przyklejając jej powierzchnię do taśmy.
  3. Pociągnij folię, aby stała się bardziej elastyczna. Po prawidłowym przyklejeniu będzie ona prawie niewidoczna na oknie.
  4. Dociśnij przeciwległą krawędź do ramy i przymocuj do niej folię, unikając kontaktu z szybą.
  5. Użyj suszarki do włosów, aby podgrzać powierzchnię folii, aż będzie idealnie gładka.
  6. Odetnij wszelkie pozostałości za pomocą noża uniwersalnego, uważając, aby nie uszkodzić ramy.

Przypominamy, że wiele osób ma tendencję do prania ubrań w niskich temperaturach, aby oszczędzać wodę i energię. Eksperci ostrzegają jednak, że może to być szkodliwe dla zdrowia.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!