pol
Українська
русский

Jak wybrać kawę wysokiej jakości: 3 oznaki, na które należy zwrócić uwagę

Цихоцкая Мария

Jak wybrać kawę wysokiej jakości: 3 oznaki, na które należy zwrócić uwagę
Wybierając kawę, należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów

Porozmawiajmy o kilku nieoczywistych zasadach, które pomogą Ci wybrać kawę wysokiej jakości. W końcu dobra kawa wymaga nie tylko prawidłowego parzenia, ale także umiejętności jej wyboru. Proponujemy zwrócić uwagę na kryteria, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kawy. Zostało to napisane przez Telegraph.

Data palenia

Świeżość ziaren kawy wpływa na smak napoju. Najlepiej parzyć kawę 7-21 dni po paleniu. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy smak utrzymuje się około 3 miesięcy po paleniu.

Stopień palenia

Stopień palenia decyduje o smaku kawy. Warto wypróbować różne opcje, aby znaleźć swoją ulubioną. Istnieją również zalecenia, aby wybierać ciemniejszy stopień palenia dla dżezwy lub espresso oraz jaśniejszy stopień palenia dla metod filtracyjnych.

Różnorodność i przetwarzanie

Sposób przetwarzania ziaren wpływa na ich smak. Istnieją dwie główne metody - naturalna i wodna. Określają one sposób, w jaki ziarna są uwalniane z miąższu po zebraniu jagód. W przypadku przetwarzania naturalnego jagody są suszone na słońcu, a następnie usuwane są z nich ziarna. W przypadku kawy wodnej (lub mytej) miąższ jest usuwany z ziaren za pomocą strumienia wody w specjalnych młynkach.

Unikaj kupowania kawy aromatyzowanej. Pozbawieni skrupułów producenci wykorzystują je do ukrywania niskiej jakości produktów.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!