pol
Українська
русский
English

Jak wybrać wysokiej jakości rybę: 5 oznak świeżości

Игорь Романько

Jak wybrać odpowiednią rybę
Jak wybrać odpowiednią rybę. Źródło: np.pl.ua

Ryba jest nie tylko pyszna, ale również bardzo zdrowa. Jest bogata w białko, kwasy tłuszczowe omega-3 i inne substancje ważne dla naszego organizmu.

Chcesz ugotować niezwykle smaczne i zdrowe danie rybne? W takim razie ważne jest, aby wybrać odpowiednią rybę. Dzięki świeżym rybom ugotujesz niesamowicie smaczne i zdrowe dania, które zachwycą Ciebie i Twoich bliskich, pisze noviydoctor.com.

Przeczytaj także: Dzieci będą zachwycone: Jak ugotować zdrowe i oryginalne śniadanie

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić świeże ryby:

1. Zwróć uwagę na zapach. Świeża ryba ma przyjemny, subtelny morski aromat. Jeśli ryba pachnie amoniakiem lub zgnilizną, lepiej jej nie kupować.

2. Sprawdź oczy. Oczy świeżej ryby powinny być jasne, przejrzyste i bez zmętnień. Jeśli oczy są zapadnięte, mętne lub wyblakłe, ryba nie jest już świeża.

3. Sprawdź skórę. Skóra świeżej ryby powinna być gładka, błyszcząca, bez plam i uszkodzeń. Jeśli skóra jest lepka lub śliska, ryba nie jest już świeża.

4. Naciśnij mięso. Mięso świeżej ryby jest gęste, elastyczne, a wgłębienie szybko znika po naciśnięciu palcem. Jeśli jest miękkie, luźne lub poprzesuwane, ryba nie jest świeża.

5. Zwróć uwagę na skrzela. Skrzela świeżych ryb są jasnoczerwone. Jeśli są szare, brązowe lub brunatne, ryba nie jest świeża.

Pamiętaj:

  • Nie kupuj ryb z uszkodzeniami, pęknięciami, rozdarciami lub wyblakłymi łuskami.
  • Nie kupuj ryb, które leżą na lodzie lub w basenie z wodą.
  • Jeśli nie masz pewności co do świeżości ryby, lepiej jej nie kupuj.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!