pol
Українська
русский
English

Jak w kawiarni: przepis na cappuccino bez ekspresu do kawy

Цихоцкая Мария

Jak w kawiarni: przepis na cappuccino bez ekspresu do kawy
Cappuccino jest łatwe do zrobienia w domu

W domu można przygotować wiele pysznych napojów bez większego wysiłku! Robimy nawet bezmleczne latte, nie wspominając o kawie po irlandzku. A ostatnio wspaniała indyjska para, Aarti i Rakesh, podzieliła się z nami nowym przepisem na cappuccino. Ich wspólne dzieło po prostu zapiera dech w piersiach! Shuba pisze o tym.

 

Przygotowanie domowego cappuccino wymaga zręczności i nie toleruje zmęczenia! Mistrzyni, od której podpatrzyliśmy ten przepis, zaangażowała swojego męża w przygotowanie bazy kawowej. Ale jest dobra wiadomość: mieszanka może wystarczyć na kilka porcji i ma długi okres trwałości!

 

Aby ułatwić mieszanie składników, najlepiej wybrać duży i głęboki kubek. Przygotuj również szklankę wody - pomoże to uprościć proces.

Składniki:

Na 3 porcje cappuccino:

  • Kawa rozpuszczalna - 2 łyżki.
  • Cukier - 4 łyżeczki.
  • Mleko 3,2% - 200 ml

Przeczytaj również: Co dodać do kawy, aby nie stała się gorzka

Przygotowanie:

  1. Wymieszaj kawę rozpuszczalną i cukier w filiżance. Dodaj 1 łyżeczkę wody i wymieszaj. Mieszaj, aż mieszanina się rozjaśni.
  2. Kontynuować mieszanie. Gdy mieszanina zgęstnieje i zmieni kolor na pomarańczowy, dodaj kolejną łyżeczkę wody. Powtarzaj tę czynność, aż masa będzie miękka i puszysta.
  3. Zagotować mleko. Wlać mieszankę kawy do kubka do cappuccino. Ilość mieszanki zależy od pożądanej mocy napoju.
  4. Podnieś pojemnik z gorącym mlekiem do wystarczająco wysokiego poziomu, aby spieniło się podczas nalewania, ale nie rozlało się po filiżance. Dokładnie wymieszać mieszankę mleka i dodać kolejne 0,5-1 łyżeczki na wierzch. Ponownie zamieszać. Twoje cappuccino jest gotowe!

Zalecamy również zapoznanie się z przepisem na kawę mrożoną.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!