pol
Українська
Русский
English
Life

Jak prawidłowo parzyć i pić kawę, aby schudnąć

Jak prawidłowo parzyć kawę

Kto z nas nie marzy o szczupłej sylwetce bez zbędnych kilogramów? Kawa może być lojalnym sprzymierzeńcem w tym przedsięwzięciu. Kawa to tylko jedno z narzędzi do utraty wagi. Aby osiągnąć trwały rezultat, ważne jest również, aby stosować zdrową dietę i regularnie ćwiczyć.

Angielscy naukowcy udowodnili, że kawa stymuluje konwersję białej tkanki tłuszczowej w brązową, która jest spalana w celu wytworzenia ciepła, donosi TSN.

Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo pić kawę, aby przyspieszyć metabolizm i szybciej schudnąć:

1. Nie pij kawy na pusty żołądek. Może to mieć negatywny wpływ na żołądek. Najlepiej pić kawę po posiłku, aby przyspieszyć metabolizm i spalić więcej kalorii.

2. Pij kawę przed ćwiczeniami. Kofeina zwiększy poziom energii i pomoże spalić więcej kalorii podczas treningu.

3. Pij czarną kawę. Napoje kawowe z cukrem i mlekiem mogą być wysokokaloryczne. Aby schudnąć, lepiej jest pić czarną kawę, można dodać trochę miodu lub odtłuszczonego mleka.

4. Nie pij zbyt dużo kawy. Kofeina może powodować niepokój, bezsenność i inne problemy zdrowotne. 2-3 filiżanki kawy dziennie w zupełności wystarczą.

5. Dodaj przyprawy. Dodaj do kawy cynamon, imbir lub kardamon. Te przyprawy również pomagają przyspieszyć metabolizm.

Uwaga: Niniejsza treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady medycznej. W sprawie leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!