pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

Jak zaparzyć kawę w filiżance w 2 minuty

Jak zaparzyć kawę w filiżance w 2 minuty

Żaden poranek nie jest kompletny bez kawy. Aromatyczna, smaczna i pobudzająca - istnieje wiele sposobów na jej przygotowanie. Niektórzy preferują kawę parzoną z ekspresu lub dzbanka do kawy po turecku, inni wybierają kawę rozpuszczalną. Kluczem jest to, aby nie spędzać dużo czasu na porannym przygotowywaniu ulubionego napoju. Przyjrzyjmy się szybkiemu sposobowi na zaparzenie pysznej kawy bezpośrednio w filiżance. Wystarczy kilka minut i aromatyczny napój jest gotowy.

Czytaj również: 5 złych nawyków miłośników kawy, które mogą skrócić ich życie

Jak zaparzyć kawę w filiżance, aby była pyszna:

  1. Proporcje kawy i wody: Najpierw weź średnio zmieloną kawę, ponieważ grubo zmielona jest przeznaczona do ekspresu do kawy, a drobno zmielona do dripa. Dla łagodnego napoju, odpowiednio, 1 gram kawy wymaga 20 gramów wody, a dla mocnego smaku 15 gramów.
  2. Kształt filiżanki: Ważny dla przygotowania pysznego napoju. Wybierz filiżankę średniej wielkości, aby woda nie ostygła szybko.
  3. Temperatura wody: Gorąca, ale nie wrząca, około 95 stopni.
  4. Czas parzenia: Zależy od kształtu filiżanki. Szeroka i niska filiżanka zaparzy kawę szybciej niż wąska i wysoka filiżanka. Zwykle zajmuje to od 2 do 4 minut.
  5. Parzenie kawy: Odstaw kawę, aby w pełni rozwinęła swój aromat i smak.
  6. Dodawanie śmietanki i cukru: Do smaku lepiej dodać te składniki po zaparzeniu kawy, aby napój był jeszcze smaczniejszy.

Pisaliśmy już o tym, jakich produktów spożywczych nie należy dodawać do kawy.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!