pol
Українська
русский

Jak prawidłowo prać ściereczki z mikrofibry, aby nie straciły swoich właściwości

Цихоцкая Мария

Jak prawidłowo prać ściereczki z mikrofibry, aby nie straciły swoich właściwości
Aby zachować ich właściwości, ważne jest przestrzeganie pewnych zasad pielęgnacji

Dzięki swojej zdolności do pochłaniania wilgoci, wszechstronności i trwałości, ściereczki z mikrofibry są niezastąpionymi pomocnikami w gospodarstwie domowym. Aby jednak zachować ich właściwości, ważne jest przestrzeganie pewnych zasad pielęgnacji. Takie serwetki należy prać zgodnie z określonymi zasadami. Dlatego, jeśli chcesz przedłużyć ich żywotność, przeczytaj ten artykuł. Jego autorem jest Bobvila.

Pranie ręczne

Po każdym użyciu namocz chusteczki w zimnej wodzie i łagodnym detergencie przez około 20 minut. Następnie wytrzyj, wypłucz i powieś do wyschnięcia.

Pranie w pralce

Ściereczki z mikrofibry należy prać oddzielnie od innych przedmiotów, używając łagodnego detergentu i nie stosując płynów do zmiękczania tkanin ani wybielaczy. Wybierz zimny cykl prania.

Aby usunąć nieprzyjemne zapachy

Dodaj 1 łyżkę octu do prania, aby odświeżyć chusteczki.

Suszenie

Susz chusteczki tylko na świeżym powietrzu i unikaj wysokich temperatur, ponieważ uszkadzają one włókna mikrofibry i zmniejszają ich skuteczność.

Przestrzegaj więc tych prostych zaleceń dotyczących pielęgnacji, a Twoje chusteczki z mikrofibry będą Cię cieszyć przez długi czas!

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!