pol
Українська
Русский
Life

Źródło przeciwutleniaczy, witaminy C i potasu: dlaczego warto regularnie jeść gruszki

Źródło przeciwutleniaczy, witaminy C i potasu: dlaczego warto regularnie jeść gruszki

Wszystkie gruszki, niezależnie od odmiany, kształtu czy koloru, są bogate w składniki odżywcze i są skutecznymi sprzymierzeńcami w walce z chorobami. Specjalista medyczny dr Beth Chervony podkreśla, że gruszki nie tylko poprawiają trawienie, ale są również idealną przekąską, gdy potrzebujesz czegoś słodkiego.

Zostało to zgłoszone przez TSN.

Gruszki są źródłem przeciwutleniaczy, błonnika, witaminy C i potasu, co pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych chorób.

Średniej wielkości gruszka może dostarczyć organizmowi 9% dziennej wartości witaminy C, 7% witaminy K, 5% witaminy B6 i 4% dziennej wartości potasu. Opierając się na tych składnikach odżywczych, gruszki stają się niezbędnym elementem naszej diety.

Gruszki pomagają kontrolować poziom cukru we krwi, zmniejszają ryzyko rozwoju cukrzycy typu II, a zawarty w nich błonnik poprawia trawienie, stabilizując poziom glukozy w organizmie. Badania pokazują, że spożywanie gruszek tygodniowo może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę o 3%.

Czytaj również: Naukowcy nazwali substancję, która "jest niszczycielskim małym demonem otyłości"

Owoce te pomagają zmniejszyć stan zapalny w organizmie ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy, zwłaszcza flawonoidów. Przeciwutleniacze nie tylko zmniejszają ryzyko zachorowania na raka i choroby układu krążenia, ale także chronią przed infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusowymi. Ponadto gruszki skutecznie zapobiegają chorobie Alzheimera, Parkinsona i demencji.

Gruszki odgrywają również ważną rolę w zdrowiu układu sercowo-naczyniowego, w szczególności dzięki antocyjanom, które chronią przed chorobą wieńcową. Potas zawarty w gruszkach pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi, co czyni je ważnym elementem naszej diety.

Uwaga: Ta treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie zawiera żadnych porad medycznych. W sprawie leków, diagnozy i innych porad medycznych należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!

 

Przypominamy, że pisaliśmy już, dlaczego warto regularnie jeść kiszoną kapustę.