pol
Українська
Русский
Społeczeństwo

Eksperci radzą, jak uniknąć pleśni w mieszkaniu

Eksperci radzą, jak uniknąć pleśni w mieszkaniu

Gdy robi się chłodniej, w wielu gospodarstwach domowych może pojawić się pleśń. Pleśń i wilgoć w domu są spowodowane nadmiarem wilgoci w powietrzu, która nie ma gdzie uciec.

Może się to zdarzyć podczas suszenia prania bez wentylacji, brania gorącego prysznica bez wentylacji i gotowania. Eksperci sugerują, jak uniknąć pleśni w zimie, zgodnie z Express.co.uk.

Okna i parapety również mogą być podatne na pleśń. Może to być szczególnie dotkliwe w chłodniejszych miesiącach, gdy grzejniki są włączone, a na oknach tworzy się kondensacja.

Czytaj również: Jak usunąć zadrapania i plamy z parkietu za pomocą tajnego przepisu

Aby uniknąć pleśni, eksperci zalecają zastosowanie kilku "prostych rozwiązań" w całym domu, w tym utrzymanie wentylacji. Nawet w chłodniejszych miesiącach staraj się trzymać otwarte okno w łazience przez co najmniej 10-15 minut po prysznicu lub kąpieli.

Pozwoli to szybko pozbyć się nadmiaru wilgoci, zapobiegając gromadzeniu się pleśni. Jeśli masz powtarzający się problem z pleśnią w jednym konkretnym miejscu, może to być spowodowane zbyt wysokim poziomem wilgotności.

Podczas walki z pleśnią ekspert radzi pamiętać o "złotej zasadzie" - im szybciej zostanie ona usunięta, tym lepiej. Jeśli pleśń pozostanie, jej stan bardzo szybko się pogorszy, więc nigdy nie ignoruj problemu.

Przypominamy, że jeden niedrogi domowy środek pomoże pozbyć się nieestetycznych smug i plam, które tworzą się na szkle.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!