pol
Українська
русский

Eksperci wyjaśnili, jak prawidłowo przechowywać jagody, aby przez długi czas pozostawały świeże

Анастасия Крыщук

Eksperci wyjaśnili, jak prawidłowo przechowywać jagody, aby przez długi czas pozostawały świeże
Jak prawidłowo przechowywać jagody

Z powodu niewłaściwego przechowywania jagody mogą pleśnieć i gnić w ciągu kilku dni. Eksperci podzielili się jednak przydatnymi wskazówkami, które pozwolą zachować świeżość jagód przez długi czas.

Poświęć kilka dodatkowych minut na skuteczne umycie i zakonserwowanie owoców. O tym informuje Express.co.uk.

Mycie jagód może być trudne, ponieważ niektóre delikatne produkty więdną po umyciu, dlatego szczególnie ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami. Najpierw połącz w dużej misce 710 ml zimnej wody i 240 ml białego octu.

Przeczytaj także: Jak szybko rozmrozić zamrażarkę: gospodynie domowe podzieliły się skutecznymi trikami

Dodaj jagody i mieszaj przez około minutę, a następnie odcedź i przepłucz jagody w zimnej wodzie, aby pozbyć się aromatu i smaku octu. Następnie rozłóż umyte jagody na czystej ściereczce lub ręcznikach papierowych i delikatnie je osusz.

Proces ten działa w przypadku twardych jagód, takich jak truskawki, borówki i jeżyny, ale delikatne jagody, takie jak maliny, należy przepłukać wodą bezpośrednio przed jedzeniem.

Do przechowywania potrzebny będzie hermetyczny pojemnik, który przed przeniesieniem jagód należy wyłożyć suchym ręcznikiem papierowym. Należy je przechowywać w lodówce.

W przypadku tej metody eksperci zalecają pozostawienie pokrywy otwartej, aby kondensat mógł odparować. Zaleca się również regularną wymianę ręcznika papierowego, jeśli staje się bardzo wilgotny.

Przypomnijmy, że o tym, jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów za pomocą zamrażarki, już pisaliśmy .

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!