pol
Українська
русский
English

Dla zdrowej skóry, serca i kości: jakie ryby należy jeść częściej?

Былим Елена

Dla zdrowej skóry, serca i kości: jakie ryby należy jeść częściej?
Mrożone ryby. Źródło: pexels.com

Ryby zawsze były uważane za jeden z najzdrowszych pokarmów. Jednak niektóre gatunki ryb nie tylko dodają smaku na stole, ale także okazują się być prawdziwymi superbohaterami dla zdrowia, zwłaszcza kości, serca i skóry.

Badania potwierdzają, że regularne spożywanie ryb pomaga wzmocnić kości. W związku z tym, thehealthsite dowiedział się, które konkretne rodzaje ryb są najbardziej korzystne dla zdrowia kości.

Może Cię to również zainteresować: Zjedz to przed treningiem: zdrowe białka na cukrzycę

Sardynki okazują się być prawdziwym skarbem dla kości. Maleńkie ości ryb zawierają dużo wapnia, kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy D, które są niezbędne dla mocnych kości. Ponadto zmniejszają niepokój i depresję oraz kontrolują poziom cukru we krwi.

Na uwagę zasługuje równieżłosoś. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminę D, które pomagają wzmocnić kości i zmniejszyć ich utratę. Ponadto spożywanie łososia pomaga zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i kontrolować wagę.

Makrela jest równie dobra dla kości. Zawiera również kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę D i związki przeciwzapalne, które zmniejszają ból stawów i sztywność mięśni u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Tak więc, wzbogacając swoją dietę o takie zdrowe ryby, możesz zapewnić swoim kościom, sercu i skórze wszystko, czego potrzebują dla zdrowia i długowieczności.

Wcześniej dietetycy określili idealną porę na śniadanie, obiad i kolację.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!